Valor



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?)
4.9.2014 9:15

Můj Valor měl letos asi jen 20 plodů. Shnila necelá polovina.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 125.240 (?), 3.9.2014 7:06

Jak je Valor odolný vůči monilióze, na plodech i ve dřevě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 3.9.2014 23:28

VALOR (Imperial Epineuse x Grand Duke) je nejen odolný proti monilióze dřeva, ale překvapivě i plodů, přitom jak vidíte jsou plody poměrně blízko u sebe. Plody také překvapivě "neexplodovaly" v důsledku přehnaných srážek. Tedy všeho všudy asi dva nebo tři, co jsem objevil. Možná je to v důsledku toho, že není ještě zralý, nebo v důsledku vyšší odolnosti. Napadlo mě to proto, že Presenta a Elena se "tváří" jako kdyby vůbec nepršelo. Gabrovské je ale velká škoda. Valjevka se zdá také odolnější, ale ta není zase tak chutná, jako Gabrovská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 4.9.2014 7:10

Tak to je docela zajímavé.Kdyby se někdo zmínil o monilióze na plodech, napadl by mě asi jako první Valor. I v pomologii se uvádí, že: "strom plodí však často ve shlucích, což spolu s tenkou slupkou plodů způsobuje poměrně značné šíření moniliové hniloby".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 4.9.2014 9:15

Můj Valor měl letos asi jen 20 plodů. Shnila necelá polovina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 4.9.2014 21:03

Valor opravdu nehnije. Zvláštní je, že Miloš si velice pochvaluje odrůdu VERITY, která pochází z úplně stejného křížení jako VALOR, to znamená Imperial Epineuse x Grand Duke. Má snad Verity podobnou chuť jako Haganta?

Valor
Valor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.9.2014 21:14

Verity má jiný tvar i velikost než Haganta, chuť si nepamatuju, ještě jsem ji letos nejedl. Nicméně moje sestra - z úplně stejného křížení - mi taky není moc podobná. Asi jako Goldstar a Topaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 4.9.2014 21:36

Tvoji sestru, Miloši, jsem neviděl, ale porovnání chuti Verity a Valoru by mě zajímalo. Valor byl povětšinou hodnocen lépe, takže uvidíme. Taky jsem zvědavý, jestli bude také patrná příchuť Velkovévody (Grand Duke), jako příkladně u Stanley, Valoru, či Valjevky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.9.2014 22:40

V těch rodičovských odrůdách se tolik neorientuju, ale Valjevka mi z nich přijde chutí nejzajímavější a nejpodobnější pravé Domácí. Oproti Stanley jsou na ní víc patrny projevy šarky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 150.59 (?), 5.9.2014 8:59

Tady u mě Valor trpí moniliozou plodu asi nejvíc.Dřevo však má zdravé.CHut ovšem letos typicky rynglová.Je to ryngle, co se tváří jako švestka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 6.9.2014 21:14

Mně se to nezdá jako chuť ryngle, to spíše u Těchobuzické v měkčím stavu. Já tam cítím Stanley, ovšem to bude pravděpodobně díky zde již jmenované slívě Grand Duke, která byla u vzniku Stanley i Valoru.

Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Valor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika