Uschnutí slivoně - příčina?



host - 200.102 (?)
2.11.2016 11:25

Jak říká pan Jiří FM, mně to letos napadlo jen Durancie. Dvě jsem vybagroval a z dalších dvou jsem odřezal celé 1. patro větví. V minulosti to ale odnesla i Gabrovská.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 6.48 (?), 15.9.2016 6:19

Jednalo se o odrůdu opál, podnož zřejmě myrobalán. Určitě se podělte o stanovisko rostlinolékařské správy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 123.101 (?), 22.9.2016 16:13

Dnes se byl na švestky podívat inspektor ÚKZÚZ a odebral vzorky. Usychání pravděpodobně způsobuje přemnožení nějakého druhu bakterie nebo výskyt škodlivé bakterie v půdě. Musím počkat na výsledky z laboratoře. Pokud se zjistí, že to je způsobeno bakteriemi tak to bude velký problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 13.10.2016 16:29

Z laborky zatím žádné výsledky neposlali, nějak dlouho se s tím crcají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 1.11.2016 18:28

Přišlo vyjádření z laborky. Jedná se o patogena Phomopsis, proti kterému není povopen žádný přípravek. Prevence spočívá v odstranění napadených částí (větví stromu) a likvidace spadlého napadeného listí. Lze použít přípravky registrované pro peckoviny za vegetace, Horizon 250 EW a Talent. Aplikovat těsně před květem, po odkvětu a při zjištění příznaků usychání. Toť vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 2.11.2016 5:44

Nejsem odborník přes choroby, patogena Phomopsis neznám, ale docela dobře jste popsal moniliový úžeh(Moniliana laxa),kterým býva Durancie napadána velmi často.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.7 (?), 2.11.2016 6:02
Phomopsis je hubový patogén (fungi), patriaci do skupiny tzv. askomycét. Existuje veľa druhov. Napadnutie stromu sa často končí jeho uhynutím. Ja sa chcem predovšetkým poďakovať h.123.101 že na fóre informoval o záveroch tejto kauzy. Vďaka. Prajem úspešný boj s odhaleným patogénom. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.102 (?), 2.11.2016 11:25

Jak říká pan Jiří FM, mně to letos napadlo jen Durancie. Dvě jsem vybagroval a z dalších dvou jsem odřezal celé 1. patro větví. V minulosti to ale odnesla i Gabrovská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.11.2016 12:34

Prajem úspešný boj s odhaleným patogénom

Ono to nemusí být tak jednoduché. Myslím příčinná souvislost mezi patogenem a úmrtím stromu. Fredie Mercury zemřel na pneumocystovou pneumonii, ale samotný patogen - Pneumocystis carinii - hlavní příčinou infekce a smrti nebyl. Mnoho ležících pacientů umírá na zápal plic, ale odhalení infekčního mikroba obvykle mnoho neřeší.
   Obávám se, že v případě úmrtí stromu to může být stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika