Toptaste



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?)
16.4.2016 22:19

Pálenka z TopTaste podle předpokladů na Durancie nemá, ale na jídlo a sušení je vynikající a rozhodně nelituji, že jsem si ji vysadil, narozdíl od Valjevky a Tipaly.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 123.101 (?), 18.1.2016 17:47

Čekám až dokvasí Durancie ty mají ještě 10%. Při slizni byly také sladší cca 28%, pokud dokvasí na stejnou úroveň jako Toptasty -6%, výtěžnost by měla být vyšší. Budu pálit ve stejné pálenici tak jsem zvědav na výsledek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 196.17 (?), 25.3.2016 11:08

Ač se to může zdát panu Vysloužilovi nebo jiným, divné, tak já se přesto v posledních letech nejvíce těším právě na plody TOPTASTE (Valor x Domácí švestka). A proč? Protože za úrodou Toptaste vidím určitou jistotu sklizně. Hlavně pro její odolnost vůči moniliové hnilobě, pevnosti a dlouhé sklizňové periodě, kdy plody prakticky vůbec nepadají. Chuť je řádně koncentrovaná a ani mnohem později už není tak fádně sladká, jako v prvních letech. Na počátku konzumní zralosti oceníme vysokou pevnost dužniny a už v této fázi dostatečně sladkou chuť, ne jako u ostatních odrůd, které jsou takto tvrdé ještě většinou kyselejší. Růst na myrobalánech je sice silnější, ale později s velmi bohatým plodonosným obrostem. Plody mají velmi slušnou velikost i při vyšších úrodách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 25.3.2016 13:03

Velmi dobře řečeno, nezbývá než souhlasit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 16.4.2016 21:09

Po třech měsících jsme provedli degustaci loňské úrody. Zjistili jsme, že pálenka z toptastuů stoji za prd. Bohužel ani zdaleka se nevyroná pálence ze směsi švestek a pálence z čistých Durancií už vůbec ne. Nedá se nic dělat, na Durancie, a to nemluvím o domácí švestce, ty německé sásraky prostě nemají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 16.4.2016 22:19

Pálenka z TopTaste podle předpokladů na Durancie nemá, ale na jídlo a sušení je vynikající a rozhodně nelituji, že jsem si ji vysadil, narozdíl od Valjevky a Tipaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.24 (?), 16.4.2016 23:35
Ja se také pripojim z hodnocenim, ze sice plody na pohled jsou pekne, velke ale tim to konci. Chut zadna, malo sladke, suche, snadno jde od pecky. Muj predpoklad, ze to pujde na paleni se nevyplnil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.4.2016 6:26

Nasušit a sníst trnky z šesti vzrlostlých stromů, by byla pořádna fuška.wink.Někteří dobrodruzi touto odrůdou osázeli celé sadysurprise.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 17.4.2016 8:05
146.24 - A máte určitě TopTaste? Zrovna vysoká sladkost je u této odrůdy charakteristická. Suchá taky není a o chuti je těžké diskutovat. Ale u nás všem velmi chutná. Pravda někteří na TopTaste vsadili jako náhradu za Domácí a vysadili hromadu stromů. Vždy je možno vzrostlé stromy částečně přeroubovat odrůdami s podobnou dobou zrání a dělat poté kvas viceodrudovy. Jenže co kromě Durancie použít? Nadějné křížence Haganty?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 18.4.2016 22:27

Posuďte sami, s čím souhlasíte a s čím ne, v přiloženém popisu odrůdy panem Voráčkem. Já jsem svůj názor vyslovil již mnohokrát. Nevhodnost pro pálení mě netrápí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.232 (?), 19.4.2016 7:38

Tento článok ma veimi potešil, túto jar som jeden stromček toptaste zasadila a velmi sa naň tešim. Len už má niekolko kvietkov a neviem či ich mám obtrhať.Vie mi prosím niekto poradit? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika