Test letošního jara



sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?)
31.5.2018 13:27

Pane Vysloužile, mohlo by tedy přihnojení v této době vyřešit můj problém s plodností peckovin ob rok. Jaké konkrétní hnojivo pro zálivku používáte? Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 28.5.2018 22:29

Bude všeho až moc. Po delší době i meruňky a broskve. Jabloně musím protrhat, a to pořádně, červnový propad už byl. Vloni nebyly třešně, letos ano, hodně. Jahody pomalu končí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 31.5.2018 13:27

Pane Vysloužile, mohlo by tedy přihnojení v této době vyřešit můj problém s plodností peckovin ob rok. Jaké konkrétní hnojivo pro zálivku používáte? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.251 (?), 31.5.2018 13:36

1. Nevím.
2. Většinou zkvašené slepičince. Výjimečně Kristalon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 29.5.2018 8:04

Já bych dal do zálivky odděleně ten Superfosfát a (i když je určený na list) a Wuxal Sus Kombi Mg. Žádná příležitost doplnit stopové prvky by se v horších půdách neměla vynechat. Ze zkušeností z oblasti Táborské pahorkatiny.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3236) - 173.17 (?), 29.5.2018 17:12

Tak u mne by to mohl být úspěšný rok. Poprvé jsem ochutnal třešně chrupku Burlat z dost starého stromu narobovaného na podnoži Colt. Moc mně chutnaly. Zdá se, že konečně ten strom po letech začal růst. Srdcovky si chodím trhat k sousedce, třešní je tam vagón, ale skoro nikdo netrhá. Za čtrnáct dní by měla dozrát Napoleonova, myslím si, že by ani neměla být letos nějak červivá, protože ty dva roky půstu asi s vrtulí třešňovou trošku zamávaly. Pro jistotu jsem to stejně střikl.
Švestky pěkně kvetly, nestihl jsem je střiknout proti pilatce, ale zdá se mně, že po těch dvou letech, kdy všechno zmrzlo, tak té pilatky ani moc nebylo. Dokonce na Althanové asi letos něco bude. Jedna sousedka má také nějakou rynglu a poprvé na ní bude mít ovoce stejně jako já, asi se vzájemně opylily.
Meruňka Velkopavlovická má nasazeno tak akorát a stejně bude problém to všechno zpracovat. Harcot je docela obsypaná i když jsem se už snažil to nějak probrat. Asi to nechám tak, ať ukáže jak se s tou násadou vypořádá.
Broskvoň  Cresthaven má taky nasazeno plno plodů, ale není toho tam tolik jako na Favoritě Moretini. Kdykoliv jdu kolem, tak toho plno otrhám, jen na tak podle oka. Mám přislíbeno od manželky, že by mně s tím protrháním pomohla, ale sám nevím jak to udělat a co jí poradit. Máte někdo systém jak ty plody probírat, něco jednoduchého, třeba kolik plodů na větvičce nechat nebo jaké rozestupy nechat mezi jednotlivými plody. Za každou radu budu vděčný.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 30.5.2018 13:12

Já nenechávám dvojčata, mezery tak (5)-8-10 cm, když to vychází, nechávám plody na větvích střídavě, aby rostly od sebe a měly dost světla na vybarvení. Když má jedna větev míň a ovoce dál od sebe, nechám na té sousední tu menší vzdálenost. Ale já je mám jako vřeteno, dosáhnu prakticky na celý stromek ze země.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3236) - 173.17 (?), 30.5.2018 14:50

Ivane, díky. To je srozumitelné.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 30.5.2018 14:55

Ačkoli jsem většinu plodů odstranil, stále mi jich přijde hodně. Protože jsou stromky mladé a toto je jejich první velká násada, zeptal bych se zkušenějších - je potřeba podpírat (nebo přivazovat) větve broskvoně, aby se nezlomily, nebo se ohnou dle potřeby (do svislé polohy) a nezlomí se? Ale předpokládám, že u meruňky to nutné bude, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.5.2018 16:42

Pokud jsou broskvoně správně řezané a plůdky řádně probrané, tak by podpěry nemělo být zapotřebí. 
   Těžko Vám někdo napíše, že se větve neulomí,  když neví, jak jsou dlouhé, silné, kolik je tam plodů, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 30.5.2018 17:37

hm, tak já preventivně podpírám. Lepší podepřít, než ráno po bouřce se silným větrem zjistit, že podepřít už není co. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika