Těchobuzická



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.2 (?)
31.8.2014 21:28

No, pane jo! To je pěkná úrodička!

Strom, co mám vysazen, je myslím 7letý.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.8.2014 15:34

Vybarvená už je pěkně, zatím, je (a ještě chvíli bude) tvrdá. Vzhledem k renklódové sladkosti by až tak nevadilo, kdyby jí studený srpen nějaké procvento cukru sebral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.2 (?), 30.8.2014 22:18

Dnes sklizen (opět) jen jediný plod z celého stromku - již byl měkký, šel dobře od stopky. Plod byl nezvykle červený, chuť velmi dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.8.2014 12:51

Vydržte, prvních 8 let stromek Těchobuzické neměl nic nebo méně než 10 plodů. Pak první úroda 2012 vymrzla, loňská už byla kolem metráku, letošní taky.

Těchobuzická
Těchobuzická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.8.2014 20:40

Promiňte, ale "renglódovou švestku" si nadále "hřát na prsou" nehodlám. To je typický kočkopes. První úroda se ještě "maskovala" zajímavou švestkovou řízností, snad s poněkud menším množstvím cukrů. Nyní se zdá, že její pravá chuť u měkčích plodů bude opravdu silně renglódová, což mně zcela zásadně nevyhovuje. To si spíše zvyknu na tu trávovou chuť u Topkingu. A jak to tak vypadá, tak ta renglódová příchuť se opravdu nakonec prosadí a převládne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.2 (?), 31.8.2014 21:28

No, pane jo! To je pěkná úrodička!

Strom, co mám vysazen, je myslím 7letý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 31.8.2014 21:51

Pravda, příchuť Zelené ryngle Těchobuzická nezapře. Ale na renklódě a její chuti není přece nic sprostého.  Víc mi vadí, že zasyrova je chuť plodů (pro mě) lahodná ale uvařené v knedlíkách dobré nejsou. Na druhé straně třeba ocenit, že na rozdíl od většiny odrůd nepraskají ani je nedecimuje monilie. Letos je zkusím ještě usušit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.10.2014 11:52

Jo, co bych za to dal, kdyby plody Těchobuzické dozrály alespoň do té renglódové sladkosti. Přesně jako v minulém roce zůstaly buď zcela jalové, nebo se sníženým množstvím cukrů a tedy příliš nakyslé.  Zesládlých plodů bylo minimum. To samé jsem pozoroval i u Miloše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.2.2015 20:28

Pan Boštička pravil: "Nejlepším prostředkem na vyléčení neduhů Těchobuzické bude dobrý, bytelný krumpáč." Respektive, že při nadměrných úrodách se dostavuje zcela nevyhovující kvalita plodů a tím pádem strom vykope. Nebudu se opakovat - viz. předchozí příspěvek tohoto vlákna a dám panu Boštičkovi za pravdu. Takže sbohem nepodařená švestko. no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 21.2.2015 9:48

Takto pozdě plodí i Čačanská raná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.2.2015 11:11

Vaší reakci nerozumím. Nemáte to nějaké popletené? Čačanská raná dozrává mnohem dříve. Zde kolem 25.7. U Těchobuzické to lze těžko odhadnout, jelikož většina plodů není zralá ani v září. Přitom by měla dozrávat zhruba od poloviny srpna s Čačanskou najboljou nebo Althanovou renglódou. Do Těchobuzické jsem vkládal velké naděje, stejně jako do Toptaste. Zatím co, u Toptaste bylo s chutí počáteční zklamání, které se obrací v pozitivní dojem, tak u Těchobuzické to je přesně naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika