Švestky 2022



host - 234.79 (?)
12.1.2023 23:07

Toptaste dosť po dažďoch praská a potom plody zhnijú pred dozretím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 213.137 (?), 15.10.2022 20:42

Kosi mají smůlu, teď už mají jen jabka. smiley MH

Švestky Domácí
Švestky Domácí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 16.10.2022 18:48

Poslední kbelík Domácí velkoplodé a pro letošek je sklizeno.,dohromady něco málo přes 15 metráků.

Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 16.10.2022 22:16

Tak to máte jistě z mnoha starších stromů. yes Jak jste na tom letos s průměrnou cukernatostí u Domácích u těch pěkných kousků v kýblu?

A nakonec tedy si stromy u vás po letech na šarku zvykly? Máte flekaté listy nebo pecky? Jsou pěstitelé, u kterých je tato odrůda kvůli šarce údajně nepěstovatelná. U mě jsou zatím bez příznaků, zatím cca 12 let od výsadby, ale šarka je už na broskvoních na listech, tak je asi otázkou času kdy přeskočí. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.10.2022 11:09

Máte to pěkný, klucí. Ta Jirkova první fotka je jak ze "žurnálu". Lépe řečeno hodila by se do nějaké pomologie. yesTeba do databáze odrůd Jirky Vysloužila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 17.10.2022 17:50

Těch stromů pravých švestek mám mraky různého stáří.Ostatně skoušel jsem všemožné německé a balkánské odrůdy, ale ty postupně likviduju.Obstály jen Toptaste a Agenská, nějaký čas budu sledovat Moni a Montfortskou.Šarka na listech   některých stromů samozřejmě je, ale plodí normální "nepřekonatelné"ovoce.Cukernatost byla různá 24-32Brix.Letos byly bezkonkurenční Vlašky a Dolanky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 17.10.2022 22:19

Já si myslím, že ty balkánské odrůdy jsou určitě vynikající, ale bohužel nedozrávají v našich podmínkách a to jak letní odrůdy tak pozdní, narozdíl od Domácích které nějak dojdou podle kalendáře možná s menší cukernatostí. Já bych tu zatracovanou staromódní Valjevku nezrušil, i když většina plodů byla jalová, tak prostě pár chuťovek se našlo takže si umím představit jak mlaskají pod těma odrůdama v srbsku. I čačanská lapotica měla pár chuťovek úplně z jiného světa cheeky, zatímco zbytek byl podřadný.

Cukernatost 24-32 brix to máte jistě parádní. yesMH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.202 (?), 18.11.2022 0:26

Já jsem tento rok všechny plody Valjevky vyhodil Byly nekonzumovatelné Suché, tuhé, jakoby pískové. Už listy se mi v prúběhu vegetace nezdály. Všechny byly mírně zkroucené.Nevím, jestli to bylo tím suchem a vysokými teplotami. Ještě ji dám šanci příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.11.2022 12:21

Hnusná zima na krku a jaro daleko. angry Ať žije věčná rovníková zeleň. Pokud jde o čačanskou Valjevku, tak to je bohužel paskvil. Takovou kvalitativní nevyrovnanost plodů jsem u žádné odrůdy neviděl. Pár plodů naláká výbornou švestkovou chutí, ale drtivá většina všech osatních nestojí za nic. Opravdu zvláštní "výrobek".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 32.234 (?), 18.11.2022 22:19
Valjevka bylo jedno velké zklamání, tři stromy postupně zasaženy šárkou měly možná jednu slušnou úrodu, jinak děs běs. Na jejich místě roste už roky supercitlivý špendlík žlutý bez příznaků...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.79 (?), 12.1.2023 23:07

Toptaste dosť po dažďoch praská a potom plody zhnijú pred dozretím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika