Švestky 2022



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?) 
12.3.2022 10:02, zobrazeno: 14531x

Dobrý den. Nabízím k zaslání zdarma nějaké rouby DOLANKY, což je klon Domácí švestky. Minulý rok jsem ji narouboval do rozštěpu na víc míst a všude se ujala. Je mi líto seříznuté části roubů jen tak vyhodit. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 24.3.2022 21:24

Švestkomeruňky a Fortune.

Plumcot
Plumcot
Plumcot
Plumcot
Chernyj Barchat
Chernyj Barchat
Flavor Supreme
Flavor Supreme
Fortune
Fortune
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?), 17.4.2022 21:08

Také Vám nádherně rozkvetly slivoně?

Ruth Gerstetter
Ruth Gerstetter
Chrudimská
Chrudimská
Tipala
Tipala
Dapple Dandy pluot???
Dapple Dandy pluot???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 18.4.2022 14:44

Kvůli puklé čočce, pouze rozhlasově: Ano, taky na Hané je téměř každá slivoň bílá jako nevěsta prvničkacheeky. Nadějí mě naplňuje fakt, že bílé lepové desky jsou -narozdíl od loňska- téměř prosty pilatek, tak snad cosi sklidímecool, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 20.4.2022 11:16

Naplánujte sit postřik proti pilatce švestkové. Na lepové desky moc nespoléheje. Pamatujte, že na Mospilan by němělo 6 hodin pršet. 

Azura
Azura
Azura
Azura
Juna
Juna
Ruth Gerstetter
Ruth Gerstetter
Topfirst
Topfirst
Topfive
Topfive
Čačanská rodná
Čačanská rodná
Čačanská rodná
Čačanská rodná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 20.4.2022 15:50

Dnes první postřik. Použit mix MOSPILAN (pilatka), NISSORUN (sviluška + hálčivec hruškový, popřípadě švestkový), TALENT (moniliový úžeh). Jak říká Jirka, bude třeba potuplovat a to hlavně později kvetoucí Domácí švestky. Možná, že se někomu zdá, že čeho je moc, toho je příliš, ale použil jsem výborný universální Talent ještě i na broskvoně proti suché skvrnitosti peckovin. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 24.4.2022 8:53

Zdravím od Kuřimi, švestičky jsou v plném proudu a krásně kvetou, tak snad nepřijdou nějaký mrazíky. 

Kalipso
Kalipso
Jubileum
Jubileum
Stanley
Stanley
Sloupovitá Starkl Pruntop
Sloupovitá Starkl Pruntop
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 6.5.2022 16:50

Pěkné, pane ITB. Můžete dál sázet nebo roubovat. 

Rajčata jsou venku, včera pěkně zapršelo a jsem docela rád, že už třetí rok prší alespoň trochu.  Včerejší déšť byl možná dlouho poslední, protože příští týden mají dorazit letní teploty. Protože se začala objevovat mšice slívová (zkroucené listy), tak jsem ji trošku poškádlil mospilanem, aby dala pokoj hlavně mladým výhonům na menších stromcích a na roubech. Také jsem použil největšího přítele pěstitelů peckovin - TALENTU a to opět na suchou skvrnitost na broskvoních, do odkvétajících višní proti monilii a do hrušní proti rzi. To je panečku pomocník ten Talent, viďte. Takový univerzál už jistě jako náhrada nebude. Co se týče švestkomeruněk a aziatek tak by prozatím mohlo být tak dvacet plodů na Fortune, což je výkon. Rád bych si vymodlil alespoň jeden plod na Chernym Barchatu, ale nevím. Až teď jsem se dozvěděl, že švestkomeruňka Flavor Supreme je prakticky neopylitelná, takže to bude další prostor pro rouby. Proč mně zvadla už třetí Haroma, to je taky záhada. Stačil jsem přehodit nějaké rouby, protože mě to napadlo už dřív, že bude zase kolaps, zatím se zelenají, tak uvidíme, byly to dost tenké nítě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 203.105 (?), 21.5.2022 13:42

slivka Herman tento rok nezakvitla. mlady stromcek, 3x tento rok mal kvitnut a nic. ostatne slivky zakvitli bohato. stalo sa to niekomu pri tejto odrode, alebo aky moze byt problem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 21.5.2022 13:58
Moje mladé nově vysazené stromečky různých ovocných druhů zase kvetly až moc, až se zbytečně vysilovaly. Vaše slivka si odpočine, poporoste a příští rok to dožene. :-) Jen kdyby nebylo tolik těch mšic. Já na některých švestkách nebudu mít letos žádnou úrodu a na některých jen trochu, ale at úroda je a nebo není, ty mšice musím vyhnat stůj co stůj, jinak stromy zadusí. :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika