Švestka stará 5 let opět nepokvete



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 9.2 (?) 
21.4.2012 11:05

Dobrý den. Píši opět po roce a chci sdělit výsledek rady p. Nováka ohledně nastartování plodnosti 11leté ryngle. Přesně podle rady jsem na přelomu července a srpna odkopal hlínu kolem kořenů a na několika kolem dokola seškrábl motyčkou zeshora kůru a opět zakryl. Letos je na stromku poprvé hodně květních pupenů, ne sice na všech větvích ale v dostatečném množství na to aby konečně byla dobrá úroda. Doufám, že květy nezmrznou a bude dost teplo na včely. Před třemi lety jsem zasadil také odkopek Myrobalánu ze kterého vyrostl krásný stromek kmínek má 60cm vysoký v průměru upaty asi 7cm uprostřed 5 cm, vysoký tak 2,5m a já také netrpělivě čekám kdy začne kvést. Letos to nebude. Nevíte někdo jak dlouhá doba je potřeba? Nebo mám také zkusit letos troch okopat kořeny? Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 21.4.2012 15:40

Vy pěstujete stromy myrobalánu? Proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 21.4.2012 16:18

Pane Vysloužile zasadil jsem několik odkopků které jsem loni narouboval. Jeden poslední stromek jsem nechal být právě proto že původní měl velice chutné plody ze kterých je velice dobrý kompot a zavařenina. Takže by mi nevadilo v případě, že jeho plody budou stejně chutné jako matiční strom mít ho na zahradě jen tak. Což samozřejmě neznamená že to tak musí zůstat. Je to takový laický pokus.Nejspíš to dopadne tak že na něj naroubuji něco jiného. A proto mne zajímá za jak dlouho tak asi myrobalán začne rodit. Václav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 21.4.2012 16:39

Nu, po 3 letech by myrobalán už plodit měl
Přeroubovat vzrostlý myrobalán samozřejmě lze a není to nic těžkého.  Problémem ovšem je následně dloholetý boj s planými výhony přerůstajícími naroubovanou část.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Halinka - (27) - 60.148 (?), 24.6.2012 8:07

Tak jsem dodržela všechna doporučení mi vloni daná. Stromy jsem vůbec nestříhala a letos opravdu krásně kvetly. Švesky jsou pouze na jednom z 5-ti stromů. No nevadí, ale co teď se stromy? Koruny jsou přehoustlé, dlouhé větve mají metlovité zakončení, nejraději bych vzala pilku a nůžky a provedla radikální řez, ale kdy? Poradíte mi? Díky moc.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 63.44 (?), 24.6.2012 8:36

otočil jsem vám to wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.91 (?), 24.6.2012 9:05

Hned se na to lépe kouká smiley.

Osobně bych s tím ale nic nedělal, tedy téměř. Takto velký strom si korunu snadno vytváří sám podle sebe a neosluněné větve časem sám vyholí. Řěz bych už omezil jen na odstraňování silnějších (než tužka) větví rostoucích kolmo vzhůru, případně dovnitř do koruny. Pokud najdete silně si konkurující výhony, tak bude také vhodné ponechat obvykle jen ten vodorovnější. Stromek má hodně tenké a dlouhé větve, to už ale teď myslím nijak nespravíte. Tíhu úrody zřejmě neunesou. Peckoviny silnější řez prý špatně snáší, proto bych se bál hluboký řez pro posílení větví doporučit.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika