Příspěvky uživatele - Halinka

Švestka stará 5 let opět nepokvete, 24.6.2012 Obsahuje fotku
Tak jsem dodržela všechna doporučení mi vloni daná. Stromy jsem vůbec nestříhala a letos opravdu krásně kvetly. Švesky jsou pouze na jednom z 5-ti stromů. No nevadí, ale co teď se stromy? Koruny jsou přehoustlé, dlouhé větve mají metlovité zakončení,... celý příspěvek >
Proč pnoucí fazole kvetou ale neplodí?, 24.6.2012
Dostala jsem krásné veliké barevné fazole. Jsou popínavé, krásně kvetou, hrozny jasně červených květů, ale ty po odkvětu postupně odpadnou. Ani náznak na lusk. Květy jsou opylovány. Neví někdo proč fazole neplodí? Díky.
Moniliový úžeh, 7.5.2011
Před 6 lety jsem koupila domek se zahradou, na které jsou stromy meruněk prý staré 60 roků. Letos jsem se zhrozila, všechny stromy mají konce větviček v délce asi 30 cm úplně zaschlé. Koukala jsem po sousedních zahradách - je to všude. Zase bude po... celý příspěvek >
Břečťan ke zdi kamenného domu, 1.5.2011
Mám ráda kámen. A Vaše kamenná zeď je krásná. Já osobně bych k ní žádný břečťan nedávala. Podle mého názoru by měli popínavé rostliny zakrývat pouze nevzhledné zdi.
Sázení rajčat do skleníku v březnu - pokus, 16.4.2011
Rajčata jsem dala do skleníku a vždy na noc přez ně ještě natáhnu netkanou textilii. Přežili a dokonce rostou. Papriku jsem zkusila předevčírem zasadit pouze jednu, zatím dobré. Okurky do skleníku letos neplánuji a ven se mi zdá brzo. Skleník mám... celý příspěvek >
Muškáty, 14.4.2011
Já dávám do "padesátky" 3 sazeničky, do "šedesátky" 4 sazeničky. Vždy se mi krásně rozrostou a pěkně kvetou. Letos jsem ale udělala něco špatně. Nechtělo se mi vyhazovat loňskou zeminu, tak jsem ji vyndala z truhlíků a promíchala... celý příspěvek >
Jak vylepšit špatnou filtraci jezírka?, 14.4.2011
Dobrý den, můžete prosím sdělit název těch zázračných bakterii? Jde mi o rozložení kalu na dně jezírka. Použití vysavače není bohužel možné, protože mám kačírek. Díky. (reakce na příspěvek ze dne 10.4. 0.03 hod.)
Jak vylepšit špatnou filtraci jezírka?, 14.4.2011
Paní Janě jde asi trochu o finance za energii. Já mám asi stejně velké jezírko a jemu odpovídající filtraci. Kromě zimního období "běží" nepřetržitě a vyúčtování za elektřinu není katastrofální. UV lampu už druhým rokem nepoužívám a rozdíl... celý příspěvek >
Jaký drtič větví, 10.4.2011
Jak dlouho Vám trvá zlikvidovat tu hromádku? Myslím včetně nachystání, protože jak je vidět máte už odstříhané postranní větvičky a připravené pouze rovné větve. A kam jste dal ten zbytek? Nechci být urejpaná, ale také jsem moc chtěla drtič. Minulý... celý příspěvek >
Třešeň dvoják, 7.4.2011
Mám stejný problém jako tazatel Mirek, ale s tím rozdílem, že třešeň - dvoják má podle mého odhadu tak 10 - 15 roků, strom je po předchozích majitelích. Třešně jsou chutné chrupky, ale my je nesklízíme, pouze trháme kam dostaneme a co sníme. Mám... celý příspěvek >
Švestka stará 5 let opět nepokvete, 6.4.2011
Děkuji všem moc za radu. Ještě se zeptám: nemám letos vystříhat slabé přírůstky narostlé uvnitř koruny anebo si stromků letos vůbec nevšímat? A kdy zkrátit ty dlouhé přírůstky? Ještě jednou díky.
Švestka stará 5 let opět nepokvete, 5.4.2011
Před 5 lety jsem zasadila 5 stromků, prý švestka pravá (koupeno v Želešicích). Po dobu čtyř let jsem poctivě stříhala a zakládala koruny. Stromy prakticky ještě nekvetly (vloni celkem asi 10 švestek) a letos opět nejsou vidět žádné květní pupeny.... celý příspěvek >
Sázení rajčat do skleníku v březnu - pokus, 31.3.2011
Máte pravdu, jsem 5 km na jih od Brna. Rajčata jsem před 3 dny zasadila. Na noc je zakrývám, jak mi zde poradili, netkanou textilii. Zatím dobré.
Sázení rajčat do skleníku v březnu - pokus, 26.3.2011
Mám na parapetu už vysokou sadbu rajčat. Sela jsem bohužel brzo. Protože mám sazenic hodně, chci udělat pokus - zasadit tak 2 - 3 sazenice do nevytápěného skleníku a na noc zakrývat uříznutou PET lahví. Máte s tím nějaké zkušenosti? O výsledku budu... celý příspěvek >
Jsou nějaké podmínky pro vysazování většího množství smrků?, 19.3.2011
Dobrý den, nevím zda se mi někdo ozve na 2 roky starou diskuzi, ale měla bych dotaz: Vloni jsem zdědila 6,5 tis.m2 lesa. Převážně 80 let starý smrk. Necelou polovinu bylo potřeba vytěžit. Já, naprostý laik a ještě les vzdálený 250 km od mého... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika