Svestka neroste



host - 220.182 (?)
20.6.2012 13:34

Dusíku má stromek asi dostatek, pisatel uvádí "tmavě zelené listy". Ještě je otázka, zda byl stromek (sázený zjara) dostatečně zastřižený??         Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Dzaga - (11) - 60.89 (?), 19.6.2012 22:02, zobrazeno: 7504x

Letos jsem   koupil a vysadil   mladou slivon  do pripravene  diry jsem dal  kralici hnuj a  zasadil stromek   vyrostly asi 10 cm vyhony a rust se zastavil   male listky jsou tmave  zelene. Nemate prosim nekdo  radu   cim to  a jak to zkusit  napravit dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 19.6.2012 23:30

Hnůj by neměl být přímo ve styku s kořeny, dává se pod stromek a kořeny se zasypávají zemí smíchanou s kompostem. A nesmí být čerstvý, jinak pálí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 20.6.2012 6:54

Tak, tak, čerstvý hnůj výrazně zpomaluje růst i u zemědělských plodin, protože na čas potlačuje intenzivní půdně bakteriální činnost jež je pro růst nezbytná. Proto jsou obvykle výnosy vyšší až v druhém roce. A pokud je koncentrace hnoje místně velká, tak je to ještě horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 20.6.2012 9:04

Králičí hnůj nepálí, úkolem každého nového stromku je v prvním roce se řádně zakořenit, a od druhého roku jede. Nicméně dodejte mu nyní trochu dusíku a to samé příští rok ihned zjara. Ideální by byl slepičinec, ale pozor na předávkování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 20.6.2012 13:34

Dusíku má stromek asi dostatek, pisatel uvádí "tmavě zelené listy". Ještě je otázka, zda byl stromek (sázený zjara) dostatečně zastřižený??         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.38 (?), 20.6.2012 14:19

Králičí hnůj = výkaly, moč, sláma a seno,  rozkladem se zahřívá a může pálit kořeny jako všechny hnoje.  Lída má pravdu. Je lepší počkat až se hnůj rozloží a švestka pořádně zakoření než k ní přilívat další slepičí výkaly. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 20.6.2012 17:34

Myslím, že obavy z popálení kořenů hnojem - jakýmkoli - jsou trochu nadnesené. Jistě, v každé publikaci je psáno, že čerstvý hnůj ke kořenům nepatří a je to pravda. Málokdo ale sází stromek tak,, aby všechny kořínky byly v přímém kontaktu s čerstvým hnojem. 
   Osobně hnůj při výsadbě stromků do jámy v posledních letech nepřidávám vůbec. Ne snad proto, že bych se bál popálení kořenů. Hnůj, a to i uleželý, se časem výrazně zmenší na objemu.  Výsledkem pak často bývá, že stromek se v jámě "propadne". Zejména ve vlhké těžké půdě to znamená kořenovou asfyxii, namrzání, rakovinu.
   Co se týče stromku pana Radima - jsou-li listy svěží, tmavě zelené, nijak bych se neznepokojoval. Není výjimkou, že některé stromky v prvním roce po výsadbě přirostou jen 10 cm, i když byly vysazeny optimálně. Až pořádně zakoření, tak se rozjede. Dopřejte mu občas zálivku, možná přiroste ještě letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dzaga - (11) - 60.89 (?), 20.6.2012 23:44

Diky moc za  skvele rady!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 21.6.2012 8:38

Ty přírůstky máte tak celkem v normě, do podzimu je ještě daleko, takže to ještě letos nejspíš poporoste. Pro příklad, já jsem letos na jaře vysadil dvě švestky, ty mají přírustky tak 10-15 cm, višeň (10 cm), broskev (5 cm), ořech (20cm).  Možná to mohlo přirůst i víc, ale celý květen nepršelo, a já jsme to moc nezaléval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.241 (?), 21.6.2012 9:03

Předloni na podzim jsem zasadil hrušeň, za celý loňský rok přírůstky 20 cm. Letos již přes půl metru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika