Stříhání rok starých švestek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?) 
20.4.2016 14:35

nezdá se mi, že to je ideál. Někde jsou květy a někde vůbec, tak si nejsem jistý, zda jsem to vše udělal správně...ideál to asi není, pokud jste to stříhal, aby korunka měla nějaký ideální vzhled, tak se to opravdu moc nepovedlo. Ale nezoufejte, je to švestka, takže na funkci (množství plodů) to nemá vliv. No a že jsou květy jen někde? To zase souvisí s tím, na jakém dřevě, který strom plodí. Takže někde si něco počtěte co na jakém dřevě plodí (rybíz, jabloň, švestka...). Bblbé je, že to je i třeba u červeného rybizu jinak než u černého, jinak je u různých odrůd jablek atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 157.239 (?), 20.4.2016 22:06

Je to ok! Nekvaltujte porádcheeky, raději se zaměřte na potlačení konkurujícího trávníku pod stromkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maurik - (20) - 142.51 (?), 21.4.2016 8:05

Zdravím a díky wink

Já měl jen obavy, zda jsem něco neudělal špatně z kraje tohoto roku, když jsem zkracoval o trošku terminál a rozhodoval jsem se, které větve odstraním úplně, aby to bylo jak jsem četl (terminá a 4 větve), jenže jsem měl dilema, protože tak či onak to nešlo udělat tak, aby to bylo krásně rozložené dokola, protože takto to vypadá, že jsou větve jen k jedné straně a ne do všech čtyřech. Proto mě zarazilo, že na té jedné nejsilnější téměř, není žádný květ, na terminálu jen malé lístečky atp.

Ale díky za uklidnění, snad se to pak nějak srovná :-) Musím se ještě kouknou na lísteček, zda je u toho a napíšu sem, co to přesně je za švestku, tedy pokud tam ještě ten lístek je cheeky

Švestka
Švestka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maurik - (20) - 220.246 (?), 2.3.2017 1:22
Zdravím. Bylo ny možné mi aspoň trošku dle obrázku poradit, jak tu švestku střihnout, aby to neublížilo a zároveň ten strom aspoň trošku dobře vypadal a ne jako někde v džungli. 🙂 A omlouvám se za bordel na pozadí. Díky Viz.foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 2.3.2017 6:41

? Foto je rok staré! Ten stromek snad přirostl... Dejte aktuál! Potom lze hrát seriózu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.17 (?), 5.3.2017 9:49

Zdravim, vyuziju toto tema.

Muze mi taky nekdo poradit jak strihnout tento stromek ma asi 3 roky.Je to odruda Ruth gerstetter.Loni tak vysvihla ze nevim co sni:)

Vyska je asi kolem 2,3m

diky za pripadne reakce

Mira

Ruth gerstetter
Ruth gerstetter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 5.3.2017 10:07

Odstranil bych silně konkurující větve, prosvětlil korunku, loňské výhony nezakracovat, a ponechané větve řezat na větve nižšího řádu. Neznám výšku kmínku.Mám raději vyšší kmínky, proto jsem spodní větévku označil otazníkem.Pro přiblížení doby, kdy začne rodit bych si pomáhal vyvazováním plodonošů do skloněné polohy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.176 (?), 5.3.2017 10:22
Takmer úplne sme sa zhodli. Zásadný problém vidím v tom že boli ponechané 2 navzájom si konkurujúce stredníky, ten vpravo by som odstránil. Potom robiť rez "na prevod" a tým korunu viac otvoriť. V hornej časti radšej odstrániť ten mohutný terminál ťahajúci sa doľava. Priebežne už v lete odstraňovať mohutnejšie neperspektívne výhonky ktoré zrejme budú vyrastať v hornej časti koruny ako konkurencia ponechanému slabšiemu terminálu. Podľa potreby perspektívne výhonky vyväzovať do tupšieho uhla, event. použiť aj dvojstupňový sektorový rez. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.17 (?), 5.3.2017 10:57

Vyska kminku je 80 cm.Neublizim tim nijak kdyz urezu cely konkurencni vyhon?Prece jen uz je celkem silny.

Jinak diky moc za reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maurik - (20) - 202.2 (?), 14.3.2017 18:41
Omlouvám se. Foto je aktuální, ale název nikoliv. Nechtěl jsem zakládat nove téma, tak jsem to připojil k tomuto. Kupoval jsem ji tuším jako roční a zasadil cca podzim 2014.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika