Stanley



host - 254.91 (?)
15.8.2017 18:54

myslíte odstranit třeba celé 2-3 větve dole u kmenu?,Dodržuji postřiky od jara, po před květem i po odkvětu... dodržuji snad všcko, každoročně teda jsem zakracovala ty obtovský přízůstky, takže nevím, jestli to není právě chyba... děkuji za odpověd Míla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 178.235 (?), 12.2.2014 17:00

KUKY, buď máme Stanley každý jinou, nebo rozdílné podmínky.Jde od pecky, nejsou vodnaté a nehnijí.Aroma samozřejmě Domácí nedostihuje, koneckonců jde o pološvestku.Pro mě vydařenou.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 12.2.2014 17:13

No..Vy to máte KUKY na myrobalánu, proto ten bujný růst.Jinak děkuji všem za ohodnocení Stanley.Na zakrslejší podnoži to může být pěkný, kompaktní stromek.Většinou si pořizuju potomky, kteří vzešli z odrůdy použité při šlechtění, a automaticky předpokládám, že vyselektováni potomci budou lepší, než rodiče.Však proto se dělá selekce z hybridů-výběrová elita, která by měla dát něco navíc, než poskytne původní odrůda.Zajimavé je, že tato ikona všech švestek Stanley poskytla některé méně kvalitní potomky-Jojo, Valjevka,a některé další.Proto mě někde láká návrat ke kořenům, a vůbec nezáleží na míře odolnosti proti PPV, ale je plusovým bonusem.Docela ji chválí na pálení, povidla,chtěl jsem ji proto naočkovat na Valjevku-jako srovnání, jak si povedou na jednom stromku.

Stromky pěstuju taky v Beskydech,a Monilie laxa,ani Pseudomona syringae mě vůbec netrápí.Monilia laxa to jednou zkusila na jedné větvičce Topfirstu,pak toho nechala.Nepozoruju žádné choroby dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 14.8.2017 21:47

Stanley vysazená 2013 v JČ 645mnm jz svah


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 14.8.2017 21:52

Jo, pane Waltere, Stanley je nezničitelná, smileyalespoň tady. I letos, kdy lecos zmrzlo. Třeba ten slavný Toptást, kdo by to do něj řekl. Tedy oba dva, každý jinde. K Ivánkovu překvapení Stanley dává i mě. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.229 (?), 14.8.2017 23:02

Jo, pane Waltere, Stanley je nezničitelná, smileyalespoň tady. I letos, kdy lecos zmrzlo. Třeba ten slavný Toptást, kdo by to do něj řekl. Tedy oba dva, každý jinde.

Toptaste aj u mňa tento rok zmrzol a naviac silno trpí jarným moníliovým úžehom.Bez postreku proti tejto hubovej chorobe sa u mňa nedá pestovať.Slivkový sad len z Toptastov by som určite nezakladal.

Stanley u mňa trpel šarkou na listoch a aj na plodoch, už ho nemám.    

                                                                                             Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 15.8.2017 14:16

S Toptaste máte pravdu, pane Jano. Stanley šarkou zatím netrpí a má jen průměrnou citlivost na moniliovou hnilobu. V tomto ohledu nemá žádná odrůda na Prezident. Už jsem ho chtěl dávno zlikvidovat, jelikož se zřejmě bez postřiku proti hnilobě dá těžko u něj něco dopěstovat. Kvalita plodů je ale při dozrání více než dobrá, takže tady stále je a pořád si říkám, že ho někdy postříkám, ale když vidím, jak hnije o sto šest už teď, kdy je ještě zelený, tak fakt nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 15.8.2017 10:06

Prosím, děláte pravidelný letní řez u Stanley? Mám vysazený r.2000 a zatím byla pouze jediná solidní úroda. Každoročně je strom z jara zcela bílý květy a pak není ani na ochutnání... Děkuji Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 15.8.2017 12:29

A pilatka je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.9 (?), 15.8.2017 14:40

Máte ho hustý ako štetku jednoznačne treba urobiť presvetlovací rez najlepšie teraz v lete. Pri presvetlovacom reze sa treba jednoznačne vyvarovať skracovaniu letorastov. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 15.8.2017 18:54

myslíte odstranit třeba celé 2-3 větve dole u kmenu?,Dodržuji postřiky od jara, po před květem i po odkvětu... dodržuji snad všcko, každoročně teda jsem zakracovala ty obtovský přízůstky, takže nevím, jestli to není právě chyba... děkuji za odpověd Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika