Stanley



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?)
14.8.2017 21:47

Stanley vysazená 2013 v JČ 645mnm jz svah


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 178.235 (?), 12.2.2014 17:00

KUKY, buď máme Stanley každý jinou, nebo rozdílné podmínky.Jde od pecky, nejsou vodnaté a nehnijí.Aroma samozřejmě Domácí nedostihuje, koneckonců jde o pološvestku.Pro mě vydařenou.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 12.2.2014 17:13

No..Vy to máte KUKY na myrobalánu, proto ten bujný růst.Jinak děkuji všem za ohodnocení Stanley.Na zakrslejší podnoži to může být pěkný, kompaktní stromek.Většinou si pořizuju potomky, kteří vzešli z odrůdy použité při šlechtění, a automaticky předpokládám, že vyselektováni potomci budou lepší, než rodiče.Však proto se dělá selekce z hybridů-výběrová elita, která by měla dát něco navíc, než poskytne původní odrůda.Zajimavé je, že tato ikona všech švestek Stanley poskytla některé méně kvalitní potomky-Jojo, Valjevka,a některé další.Proto mě někde láká návrat ke kořenům, a vůbec nezáleží na míře odolnosti proti PPV, ale je plusovým bonusem.Docela ji chválí na pálení, povidla,chtěl jsem ji proto naočkovat na Valjevku-jako srovnání, jak si povedou na jednom stromku.

Stromky pěstuju taky v Beskydech,a Monilie laxa,ani Pseudomona syringae mě vůbec netrápí.Monilia laxa to jednou zkusila na jedné větvičce Topfirstu,pak toho nechala.Nepozoruju žádné choroby dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 14.8.2017 21:47

Stanley vysazená 2013 v JČ 645mnm jz svah


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 14.8.2017 21:52

Jo, pane Waltere, Stanley je nezničitelná, smileyalespoň tady. I letos, kdy lecos zmrzlo. Třeba ten slavný Toptást, kdo by to do něj řekl. Tedy oba dva, každý jinde. K Ivánkovu překvapení Stanley dává i mě. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.229 (?), 14.8.2017 23:02

Jo, pane Waltere, Stanley je nezničitelná, smileyalespoň tady. I letos, kdy lecos zmrzlo. Třeba ten slavný Toptást, kdo by to do něj řekl. Tedy oba dva, každý jinde.

Toptaste aj u mňa tento rok zmrzol a naviac silno trpí jarným moníliovým úžehom.Bez postreku proti tejto hubovej chorobe sa u mňa nedá pestovať.Slivkový sad len z Toptastov by som určite nezakladal.

Stanley u mňa trpel šarkou na listoch a aj na plodoch, už ho nemám.    

                                                                                             Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 15.8.2017 14:16

S Toptaste máte pravdu, pane Jano. Stanley šarkou zatím netrpí a má jen průměrnou citlivost na moniliovou hnilobu. V tomto ohledu nemá žádná odrůda na Prezident. Už jsem ho chtěl dávno zlikvidovat, jelikož se zřejmě bez postřiku proti hnilobě dá těžko u něj něco dopěstovat. Kvalita plodů je ale při dozrání více než dobrá, takže tady stále je a pořád si říkám, že ho někdy postříkám, ale když vidím, jak hnije o sto šest už teď, kdy je ještě zelený, tak fakt nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 15.8.2017 10:06

Prosím, děláte pravidelný letní řez u Stanley? Mám vysazený r.2000 a zatím byla pouze jediná solidní úroda. Každoročně je strom z jara zcela bílý květy a pak není ani na ochutnání... Děkuji Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 15.8.2017 12:29

A pilatka je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.9 (?), 15.8.2017 14:40

Máte ho hustý ako štetku jednoznačne treba urobiť presvetlovací rez najlepšie teraz v lete. Pri presvetlovacom reze sa treba jednoznačne vyvarovať skracovaniu letorastov. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 15.8.2017 18:54

myslíte odstranit třeba celé 2-3 větve dole u kmenu?,Dodržuji postřiky od jara, po před květem i po odkvětu... dodržuji snad všcko, každoročně teda jsem zakracovala ty obtovský přízůstky, takže nevím, jestli to není právě chyba... děkuji za odpověd Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika