Slivoň Anna Späth



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?)
6.9.2016 12:36

Mám ji naroubovanou, ještě neplodí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 252.33 (?), 23.10.2014 17:39

opravdu moc trpí monilií, každý rok více, protože nestříkám.proto ji už sázet nechci, i když jsem ji kdysi dsoporučil. připadá mi také, že má tvrdší slupku, což by naopak monilii mělo odradit, ale neodradí.raději posadím odolnější odrůdy.hmyz ji má také rád, asi proto že je dosti sladká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 20.9.2015 17:16

"Anička Špátová", jež je slivoní maďarské národnosti, vykazuje lepšící se plodnost a hlavně při dobrém vyzrání více než velmi dobrou, sladce aromatickou švestkovou chuť, ze které budete možná až překvapeni. Pokud by se její plodnost ještě zvýšila, byla by to pozdní švestka opravdu špičkových chuťových parametrů.

Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.9.2015 16:05

Nechci se zmiňovat o kvalitě či nekvalitě stále nových kříženců z Německa, ale já osobně si vážím starých švestkových nešizených chutí odrůd, jako je třeba Vlaška, Domácí švestka nebo i tato odrůda s názvem Anna Späth. Na fotkách můžete vidět zbarvení dužniny plodů Anny Späth v různém stádiu zralosti, až po nejtmavší zbarvení s typicky sladce švestkovou, aromatickou chutí, kdy si na plodech opravdu velmi pochutnáte.

Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.9.2015 17:46

"Což je ono o chuť" jak praví Habršperk ve známé veselohře. Vážil bych si nešizených chutí, kdyby jejich nositelé věčně neobcovali s tou proradnou Šárkou.
  Jinak letos opět Aničce Sp. natrhla žaket Vee blue. Většími plody i menším napadením monilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.9.2015 19:21

Nevypadá to, že by se Vee Blue nějak tlačila do plodnosti, tak snad něco ukáže příští rok. Osobně ale nevěřím, že bude stejně chutná jako Anička. smiley S tím ostatním ano. Moniliová hniloba opět řádí jen na Presidentu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.9.2016 11:38

Pořídili jste si někdo tuto zapomenutou odrůdu, která by Vás neměla v kvalitě plodů zklamat?

Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Anna Späth
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 6.9.2016 12:36

Mám ji naroubovanou, ještě neplodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 6.9.2016 14:49

Vloni jsen si Aničku pořídil taky, letos měla pár plodů, jenže kroupy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.9.2016 16:14
Nevím, no... Před lety jsem si od velkopěstitele vzal roub na výrobu stromku. U něj byly Anny Späth velké a bylo jich hodně. Tady u mě je plodnost mizerná. S takovým Stanley se nemůže Anička v plodnosti vůbec pasovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.12.2018 17:42

Někdo se ptal v jiném vlákně na Annu Späth. Řekl bych, že je to odrůda chuťově dosti podobná Vlašce. Oproti Vlašce je to ale pološvestka a nikoliv pravá švestka. Musí na stromě hodně vyzrát, jinak plody nedosáhnou potřebných chuťových vlastností. Určitě je ale odolnější vůči PPV než Vlaška. Tady se zatím drží, kdežto pardubická Vlaška se už díky PPV na plodech nedala pěstovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika