Rozkvétání slivoní



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?)
19.4.2018 21:52

slivoně mají mnoho květů, jen Althanova a Zelená renklóda jsou v půlce kvetení, očividně kvetou později než jiné pološvestky co mám





Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 19.4.2018 21:52

slivoně mají mnoho květů, jen Althanova a Zelená renklóda jsou v půlce kvetení, očividně kvetou později než jiné pološvestky co mám





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 20.4.2018 17:25

Ano ještě není vyhráno, ale ta letošní násada je šílená.

Mirabelka MIragrande
Mirabelka MIragrande
Top Taste
Top Taste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 2.4.2019 22:38

První mně tady rozkvétá asijská slivoň Fortune.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 3.4.2019 7:08

Po minulom roku s bohatou úrodou sliviek bude tento rok pri viacerých odrodách slabší. Nevadí, nech si stromy trocha oddýchnu. Zatiaľ najväčšiu násadu kvetov má Topfirst. Minulý rok mal len zopár plodov, tak teraz musí dobiehať. Nafotím ho v plnom kvete, bude to nádhera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 3.4.2019 15:05

S Topfirstem sympatizuju. I při vysoké úrodě mírně "čačanská" příchuť vyhovovala. Co se týče asijských slivoní, tak poslední, co jsem zasadil na doporučení Milana F. je Ozark Premier. Co přinese, nevím. Ty ostatní bych klidně oželel. Kdyby mně takhle zdravě a bezproblémově rostly broskvoně, byl bych mnohem spokojenější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 3.4.2019 20:54

S Topfirstem sympatizuju.

Ja na ňom oceňujem najmä skorý zber (moja najskoršia slivka) a pekný vzhľad plodov. Chuťovo by to však mohlo byť aj lepšie.

Kdyby mně takhle zdravě a bezproblémově rostly broskvoně, byl bych mnohem spokojenější.

Presne toto si hovorím aj ja. Keď sa pozriem na všetky slivky ako celok, tak sú u mňa asi nejmenej problémovým ovocným druhom. Aj také jablone alebo hrušky považujem za chúlostivejšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 3.4.2019 23:52

Herman je určitě ranější, stejně tak Ruth Gerstetter. Švestkovější je pro mě Herman než Ruth. Pak je tady Juna, ta má ale takovou zvláštní příchuť. Katinka je z těch všech asi nejšvestkovější. Topfirst se prozatím tváří "čačansky", což mně vyhovuje. "Čačansky" chutnější je Čačanská raná, ale ta rodí prachbídně a rychle přezrává. Topfirst tudíž beru jako částečnou náhradu za tuto Čačanskou ranou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 4.4.2019 7:27

Topfirst u mňa dozrieva zhruba v polovici júla. Herman, resp. Ruth Gerstetter by boli zrejme ešte skoršie. Niečo z toho by som si v budúcnosti rád navrúbľoval, keďže na nový stromček už nie je miesto. Túto jar som si takto obohatil slivky o ďalších 5 odrôd od Milana F. Vyzerá to zatiaľ tak, že všetky vrúble sa chytili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 4.4.2019 8:54

Ono se to dozrávání v posledních letech posunuje dost dopředu, takže já přesně nevím. Katinka tady zrávala na přelomu VII. a VIII. měsíce a zhruba v tuto dobu snad i Topfirst. V minulém roce to bylo možná všechno o deset dnů dříve. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 4.4.2019 13:11

Co mně tady teď kvete. Takže Fortune, Ozark Premier, no name švestkomeruňka, falešná Dapple Dandy. To bude zřejmě taky nějaká asijská slivoň. Plody má kulaté červené, někdy jakoby s ananasovou příchutí. Všichni už jí asi "vyhodili", já stále ne. Ty asijské slivoně jsou jakoby "řidší" s méně výraznou chutí. Co se týče novinek, tak jsem spokojený s tím, co je k mání tady u nás a to ještě ve velmi omezené míře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika