Pozdní slivoň Presenta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 226.62 (?) 
11.10.2016 18:45

Presenta u mě ve 480 m letos i vloni uzrála velmi dobře. Jsem i přes vyšší nadmořskou výšku v podhůří Šumavy v celkem příznivé sadařské lokalitě. Pěstuji i meruňky celkem s úspěchem.  Plody větší, tužší, dužina nažloutlá, nasládlá, dobře šla od pecky Jsem s ní spokojen, i když nemusí být každý rok stejný jako byly tyto dva.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 248.32 (?), 11.10.2016 20:36

Pane 226.62 Váš příspěvek je opravdu jen k zasmání. Noo koment! Hravně s tím vašim pěstováním meruněk s úspěchem ve 480 m n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.10.2016 22:36

Naopak, příspěvek ví, o čem mluví. Viděl jsem úpspěšně vypěstované meruňky ještě ve vyšší poloze. Podmínkou je samozřejmě příznivá mikrolokalita. A tu pan Lucas zmiňuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.62 (?), 12.10.2016 6:34

Je to tak, Netvrdím, že jde o super polohu pro meruňky, Jsem v typické jabloňářské oblasti- Chelčicko, Okolní sousedi jsou profesionální sadaři. Ale i letos, kdy na Moravě téměř vše pomrzlo, na českobudějovicku o 100m níže také moc nebylo - tak jsem realtivně slušnou úrodu měl. A to pěstuju např. i Velkopavlovickou (ta měla letos nejvíc). Nulovou úrodu za 15 let, co mám zahradu jsem měl 2x

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?), 12.10.2016 9:08

Tak tedy nevím. Snad v HK (230 mnm) Presenta dozraje. Chtěl jsem pozdnější šarce odolnou švestkovitou švestkusmiley. Letos měla poprvé 3 květy, které opadaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.10.2016 11:39

Presenta - snad spolu s Top 2000 - je asi nejbujnější slivoň. Možná se jim vyrovná ještě Lipnická.

S panem Vysloužilem samozřejmě nelze než nesouhlasit. Presenta vytvořila za ty roky na St.Julien korunu malou a je téměř bez přírůstků. Nejbujnější slivoň je jednoznačně President a Toptaste na myrobalánu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.10.2016 12:23

 Presenta vytvořila za ty roky na St.Julien korunu malou a je téměř bez přírůstků.

Nojo, ale jak to, že i pan Jano popisuje Presentu jako mimořádně bujnou? 
   Podle mě, když po 3 letech nemá slivoň přírůstky, není to rozhodně vina odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.10.2016 12:35

Nýbrž slabě rostoucí podnože, že pane Vysloužile? Na myrobalánech není tento problém u žádné odrůdy. Naprosto úžasná odrůda je v tomto ohledu Stanley. Na myrobalánu dostatečně roste i plodí. Podobně i Valor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.10.2016 12:56

St. Julien nepovažuji za příliš slabě rostoucí, i když se samozřejmě myrobalánu nevyrovná.Ale jestli to chceš slyšet - když po třech letech stromek přestane růst, je to způsobeno pěstováním, ne odrůdou, kdyby byla podnož jakákoli. Samozřejmě v tom může být sadař nevině, přijde mráz, hryzec, hraboš, zajíc, úžeh. Pokud porovnávám jednotlivé odrůdy, jsou všechny na myrobalánech. Před pár lety jsem větve jedné švestky Tuleu gras přerouboval více odrůdami - Stanley, Verity, Haganta, Presenta. Ten rozdíl v růstu Presenty oproti ostatním odrůdám je veliký. Myslím, že jsi ten strom sám viděl, kdyby sis jen vzpomněl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.10.2016 13:10

Něco jiného je korigovat bujný Stanley při každoroční bohaté podnosti a něco jiného je řezat Presentu, kde naroste zase podobné "nic" do podobně malých rozměrů, jako předtím. I přes silné mulčování trpí Presenta každoročně suchem na St.Julien jako snad jediná. Optimálně roste a plodí na St.Julien Čačanská lepotica. Taky jsem nezjistil, proč jsou plody na Presentě od prvopočátku ve velikosti Domácí švestky, leckdy ještě menší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika