Pozdní slivoň Presenta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 95.102 (?) 
22.7.2014 22:24

pán Vysloužil, ja mam tie dve v oblasti Hodonin, total slnecny pozemok. stromy maju ako som pisal 7rokov. len uroda je velmi velmi biedna.

tento rok na jar aj celkom zakvitli ale plody nemam...  max 10ks na strome ktory ma vysku cca 5metrov 

takze ako tvrdim - neodporucam 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 78.28 (?), 23.7.2014 7:38

a já je mám přiroubované na dvou stromech, vloni totálně přeplodila, letos navzdory tomu nasazeno ok, stejně jako předloni. Bydlím několik km od Miloše V., takže žádný jih Moravy či Polabí. Plodnost jako problém tedy rozhodně nevidím, možná potřebuje více času(ale taková Těchobuzická je jinej kanon, ta mi po sedmi letech letos konečně nasadila první a jedinej květ...). Vloni to nebylo ono, ale třeba předloni byla chuťově top(dle mé chuti). Vypadá to, že je docela odolná houbovým nemocem, které já vidím jako největší strašák u peckovin v blízké budoucnosti. Pro dobré oblasti jednoznačně doporučuji. V horších je riziko nedozrání, nicméně loňský rok vidím jako extrém, pořádně nedozrály ani Durancie...

Jelen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.7.2014 8:14

Vzhledem k blízkosti lokality mám napropsto stejné zkušenosti. Presenta plodí jako blázen, až díky tomu se lámou větve a plody jsou menší. Jediným opravdovým problémem je délka vegetačnní doby, což na Hodonínsku nemůže být problém. Vydržte, ona se Vám odvděčí. Nebo si kupte opravdovou Presentu.
    Co se týče Těchobuzické, to je opravdu o trpělivosti. Asi 10 let jsem pěstoval jen dřevo a listí . Pak to přišlo naráz a už druhým rokem to vypadá na úrodu kolem jednoho q.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.199 (?), 12.10.2015 19:02

Presenta je naozaj veľmi náročná na teplo. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.183 (?), 14.10.2015 14:57

U mě na Ostravsku 300m, tak dozraje nedozraje. Je sladká, málo šťavnatá, hodilo by se plodům ještě poviset, ale padají. Mám dva stromky na Wag. Nyní jsou listy zcela žluté a opadávají, jiné stromky s tím sotva začínají. Je tomu tak každý rok na obou. Namísto dodělání plodů stromek usíná. Úroda letos dost bídná, vloni nic (mráz), předloni slušná. Je dobrá, což o to, ale né pro tuto lokalitu. Stromky menší, pěkné, takže to přeroubuju. Včera jsem změřil jeden z posledních plodů, který již několik dní byl v ledničce, měl 27 Brix.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 14.10.2015 17:04

Cukrenatost více než slušná, to mívá jen Toptast a Durancie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.149 (?), 11.10.2016 9:49

Ako ste spokojný tento rok s Presentou?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 59.124 (?), 11.10.2016 10:07

Kdyby byl každý rok jako tento, tak bych asi s Presentou počítal. Zatím je na stromech, ale plody jsou (ač zatím tužší) docela sladké. U nás - bohužel - neperspektivní. Haroma je sladší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.98 (?), 11.10.2016 15:08

U mňa stihla tento rok Presenta dozrieť koncom septembra-záŕí.Tento mesiac bol u nás veľmi teplý.Rastie veľmi bujne omnoho viac ako napr.Katinka.Tá Haroma pán Miloš dozrieva súčasne s Presentou alebo až po nej? Ako je to s moníliovou hnilobou plodov u Haromy?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.10.2016 16:34

Vy jste, pane Jano, samá otázka. Haroma přinesla prvních asi 25 plodů. Jáké z toho mám učinit závěry? Nějaký plod shnil, něco ozobali práci, něco jsem během 2 týdnů průběžně pokousal já, abych sledoval zrání. Pár jich zůstalo ještě na stromku. 
   Souhlasím, že Presenta - snad spolu s Top 2000 - je asi nejbujnější slivoň. Možná se jim vyrovná ještě Lipnická.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika