postrik proti pilatce



host - 56.93 (?)
6.1.2020 23:09

Dobrý den, po několika hodinách jsem se prolouskal cca 15 stranami všech příspěvků ve vláknu postřiku proti pilatce. Všude se vychvaluje CALYPSO, ale jelikož jsou příspěvky starší, je dnes ji přípravek pro hobby použití nedostupný. Doporučíte nejakou jinou účinnou alternativu? Děkuji vřele

P.S.: zatím mám v košíku MOSPILAN 20 SP 5×5g, Decis Protech ovoce zelenina 30ml , RELDAN 22 50ml

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.6.2013 15:35

Když já nevím, o čem Kuky píšete.
Pokud máte na mysli odolnost Topasu smytím deštěm, tak to nemůže být 24 hod.
Obecně systemickým triazolovým přípravkům stačí nezmoknout 2-3 hod. Záleží na podmínkách aplikace, především teplotě i momentálním stavu voskové vrstvičky ( po větších deštích je oslabena). U některého přípravku firma uvede, že stačí 1 hod, jiná firma u svého triazolu uvede 2 hod a pod. Protože se někdy firmy v tomto malinko snaží trumfnout, tak je lépe zůstat u těch 2-3 hod.

Syngenta, jako majitel přípravku, uvádí u Topasu, to, co jsem napsal výše. Zapomněl jsem také uvést, že práva na prodej Topasu 100 EC u nás, má od roku 2011 firma Arysta LifeScience na základě smlouvy se Syngentou. Ale i Arysta uvádí stejné údaje o rychlosti pronikání úč. látky do rostlinných pletiv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 6.6.2013 20:15

24 hodin píší na Agromanuálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.6.2013 21:04

To nevím co píší na Agromanuálu, ale tak, jak jsem to popsal, to prezentují jednotlivé firmy.
A konkrétně, je to i moje vícekrát opakovaná zkušenost (nejen v ovocné výrobě) s úč. látkami tebuconazole, fluquinconazole, propiconazole a kdysi i bromuconazole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.19 (?), 30.3.2014 18:53

Tak jsem dnes koukal na některé odrůdy a např. Čačanská rodná a Vlaška, které vloni dost přeplodily, jsou letos prakticky bez poupat. Tu přeplozenost spojuji s použitím (poprvé) Calypsa proti pilatce a tak jsem přišel o přirozenou probírku plůdků. Letos každopádně použití postřiku dost zvážím a nepoužiju ho plošně na všechny odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 30.3.2014 21:31

Čačanská lepotica má normální násadu poupat a brzy pokvete. Na pravděpodobně Domácí není zřetelné zatím ani jedno poupě. Sotva začala rašit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 30.3.2014 21:56

Někdy před týdnem jsem řezal dvěma svým známým zhruba 6 letá vřetena Lepotice. Každý má zahradu v úplně jiné lokalitě.
U jednoho byl stromek málem obsypán květními pupeny, relativně dobrou úrodu měl prý i loni.
U toho druhého měla Lepotice květních pupenů úplně minimálně, přičemž prý loni neměla žádný plod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.93 (?), 6.1.2020 23:09

Dobrý den, po několika hodinách jsem se prolouskal cca 15 stranami všech příspěvků ve vláknu postřiku proti pilatce. Všude se vychvaluje CALYPSO, ale jelikož jsou příspěvky starší, je dnes ji přípravek pro hobby použití nedostupný. Doporučíte nejakou jinou účinnou alternativu? Děkuji vřele

P.S.: zatím mám v košíku MOSPILAN 20 SP 5×5g, Decis Protech ovoce zelenina 30ml , RELDAN 22 50ml

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika