Očkování



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?)
23.8.2018 12:10
Pupen se nechava odkryty z duvodu overene vyssi uspesnosti u peckovin. Ocka se nemusi odvazovat a testovat. Rapik viditelne odpadne i pod zavazanym ockem pokud je pupen volny.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 23.8.2018 12:10
Pupen se nechava odkryty z duvodu overene vyssi uspesnosti u peckovin. Ocka se nemusi odvazovat a testovat. Rapik viditelne odpadne i pod zavazanym ockem pokud je pupen volny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.215 (?), 23.8.2018 15:56
Jestli pupen zavážete nebo necháte koukat s řapíkem, ujímavost je prakticky stejná. U převázaného pupenu asi nemá smysl řapík ponechávat, slouží jako test ujmutí. I ujmuté očko s odpadlým řapíkem není zárukou, že na jaře vyraší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 23.8.2018 17:14

Po 14 dnech jsem kontroloval očkované meruňky na myrobalánech a ty stromky které měly ještě vláhu jsem hned odvázel, protože páska začala viditelně škrtit kmínek. Mám pásku běžně koupenou za 50kč asi, ustřihlou podélně napůl, omotávám nahoru i dolů a je moc  pevná na samoroztažení. Očko jsem nepřekryl páskou, je volné. Po 5 dnech už byly řapíky na odpadnutí, úspěšnost 100%.

Naopak kde byly myrobalány na suchu, měly málo mízy a přírustky na vrcholcích větví žádné, tak tam mám úspěšnost tak 50% a možná z těch nakonec nebude nic, protože celé korunky myrobalánů začínají poslední dny prosychat vlivem půdního sucha - zalévat nemohu, jsou volně v krajině.. No jestli se po deštích vzpamatují, má cenu je ještě začátkem září znovu očkovat nebo už je pozdě?.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 23.8.2018 18:15

Ještě jsem se zapoměl zeptat jak je to s očkováním broskvoní, konkrétně květními a růstovými  (správně listovymi?) pupeny.

Kde je na letorostu trojpupen s jedním listem - jedná se o středový pupen růstový a krajní jsou záložní růstové. A kde jsou na trojpupenu 3 listy, tak středový je růstový a krajní květní? Můžete někdo objasnit které pupeny očkovat ideálně, které jdou z nouze očkovat jako kombinace květové + růstové a které vůbec neočkovat protože jsou pouze květové?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.8.2018 18:23

Samozřejmě, že má cenu přeočkovat neujaté (zavodněné) podnože. Zvolte raději Forkertovo očkování, které je v září až v dubnu mnohem jistější. Není však dobré očkovat za mrazu. Páska by se neměla tak brzy zaříznout. Já ji nechávám až do vyrašení, protože pupen je nezakrytý.

U broskvoní obvykle čekám na září, kdy jsou už dobře vyvinuty pupeny trojáky. Prostřední pupen je růstový, postranní jsou květové. V trojáku je tedy vždy růstový pupen. U jednoduchých pupenů není vždycky jasné, co se očkuje.

Forkertovo očkování
Forkertovo očkování
Troják (není však z broskvoně)
Troják (není však z broskvoně)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 23.8.2018 19:23

A trojpupen s jedním listem, dvěmi nebo třemi listy - počet listů tedy nemá vliv? (Fairhaven)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.8.2018 19:47

Teď tomu dotazu nerozumím. Používám trojpupeny, protože z prostředního pupenu vždy vyroste výhon s mnoha listy. Nikdy ne jeden list, dva listy, tři listy nebo květ. Vždycky letorost. Květy po stranách se mohou vylomit nebo upadnou samy.

Letorost 3 měsíce po vyrašení
Letorost 3 měsíce po vyrašení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 23.8.2018 20:59

No já jsem už naočkoval trojpupen z Redhavenu, měl jeden list, tak jsem ho ustřihnul a držel jsem štítek s očkem při očkování klasicky za 1 řapík, jiné trojpupeny jsem nenašel. U Fairhavenu (pravděpodobně na 90% FH) jsem měl na výběr trojpupeny s jedním, dvěmi nebo třemi listy. Vybral jsem ty s třemi protože se mi zdály u těch trojpupeny masivnější - tedy při očkování jsem štítek s očkem držel za tři řapíky. Žeby by to měly jen některé odrůdy?surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 24.8.2018 7:30
Konecne jsem to pochopil. Psal jste o listech na ocku pred stepovanim. To je jedno kolik je tam listu. Nektere broskvone potrebuji k diferenciaci pupenu nizke teploty. U nas neklesla teplota za posledni dva mesice pod 15st. Takze vsechny soucasne pupeny jsou asi rustove. (Nemam overeno).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 24.8.2018 9:14

Ano přesně tak jsem to myslel. Díky za ujištěnísmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika