Obaleč švestkový 2019



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 0.112 (?)
10.7.2019 12:44
Ahojte, na katinke..obalovac? Aky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 8.6.2019 21:40

Vypadalo to, že švestky letos, oproti ostatním druhům, budou jediné s dobrou úrodou, ale koukám, že červnový propad plůdků je výrazný, začíná řádit obaleč, pilatka se vyskytla minimálně, zato puchrovitosti, i přes jarní postřik, je dost. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 36.49 (?), 9.6.2019 7:56
U mě obaleč švestkový léta už pár týdnů. Před deseti dny jsem dal Lepinox, včera navečer Integro. Pilatka mi ale zničila většinu úrody, takže letos bude krom špendlíků jen na ochutnání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.124 (?), 2.7.2019 13:48

Zdravím, ja pozorujem že na niektorých odrodách sliviek obalovač viac škodí a niektoré nie sú skoro vôbec napadnuté. Najviac napadnutá je ringlota Ontario a Toptaste. Na Čačanskej lepotici, Stanley a Duranzií je napadnutie minimálne. Proti obalovačovi som nepostrekoval. Aké sú vaše skúsenosti s jednotlivými odrodami sliviek?      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.7.2019 21:26

Tak díky Vám, Michale, jsem se dneska mrknul na "eagri" a zjistil jsem, že začátek, konec letu motýlů a kladenení vajíček je už u konce. Úplně jsem to vypustil. Sice je všude mraky švestek, ale zase poškozené plody jak známo líp hnijou, takže bude "mospik".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 2.7.2019 21:35

Dnes som preto frkol na časť sliviek Spintor, druhá časť bude musieť počkať do švrtka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 2.7.2019 21:59
Já předevčírem Integro...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 4.7.2019 20:09

Já někdy před 10 dny (předčasně a opakovaně) použil Integro, doufajíc v jeho delší působení. Pokaždé ho ale hned skropil deštík. Teď váhám, jestli to o víkendu nezopakovat (konec kladení 26. 6.). Usmrkanců už je teď na stromech dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 0.112 (?), 10.7.2019 12:44
Ahojte, na katinke..obalovac? Aky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 27.9.2019 6:54
Plody posledních dozrávajících švestek mám teď čím dál víc červivé. Je možná třetí vlna obaleče švestkového? Nebo je to asi spíše obaleč východní, že?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 27.9.2019 17:27

V ČR i v SR jsem si všiml, že jableční obaleči se v květnu projevují poměrně malým množstvím motýlků, ale v září je z nich (bez insekticidů) velmi mnoho housenek. V teplých oblastech mají až 4 generace za rok, i když ta čtvrtá je neúplná. V chladných jen dvě. Obaleči švestkoví vylétají už někdy v dubnu a je jich na počátku více. Přesto při sklizni je housenek méně než u obalečů jablečných. Mají totiž obvykle jen dvě generace všude. Rád bych také získal informace od vás. Pokud umístíte v chladnu v litrové zavařovací lahvi (zavíčkované plátnem) 10 červivých švestek s kouskem dřeva, v zimě tam najdete deset bílých hedvábných zámotků nebo malých kukel. Když je dáte do tepla (zámotky i kukly s hedvábným vláknem se dají přemístit pomocí jehly), dojde ke kuklení nezakuklených a následně vylétnutí motýlků. To může být klidně ještě v zimě. Fotka motýlka nám odpoví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika