Obaleč švestkový - 1. generace



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?) 
3.7.2013 12:14

Podle AMS-SETu nastal u většiny monitorujících stanic sto procentní stav konce kladení vajec u obaleče švestkového.Nyní máme nakladýno,někde se ještě snášejí poslední vejce, a budeme čekat kdy se nám to bude líhnout.Nebo čekat moc nebudeme, a provedeme nějaký postřik už za pár dnů.Nevím jak dlouho trvá housence, než se vylíhne z vejce.Je třeba to utrefit, protože tenhle postřik pokládám u švestek za nejdůležitější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 3.7.2013 12:27

Tak tady, ač relativně nízko a teplejší region, zatím jen 57% (tedy druhá generace).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 155.121 (?), 3.7.2013 12:40

Líhne se asi za 8 dnů. Jediný povolený běžně dostupný přípravek je Calypso. Je-li AMS-SET na cca 100 % /konec kladení/, tak do týdne by se mělo stříkat. Docela by se to hodilo o víkendu /6.- 7. 7/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10128) - 70.240 (?), 6.7.2013 14:54

Včera jsem proti obalečům použil Calypso, ale za dvě hodiny začalo intenzivně pršet, takže těžko říct, jaký to mělo účinek. Také jsem si v návodu všiml věty: " Riziko, které představuje přípravek pro uživatele, je přijatelné, pokud doba práce s přípravkem nepřesáhne 30 minut během jednoho dne". Zajímalo by mě v čem toto riziko spočívá. Za půl hodiny to totiž nikdy nestihnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 38.136 (?), 6.7.2013 15:13

Já budu stříkat dnes. Ale zatím fouká. Včera taky lilo. Já jsem se tázal distributora, za jak dlouho může zmoknout Mospilan. Prý za 6 hodin. S Calypsem to bude podobné. S tím rizikem a třiceti minutami mně to není taky jasné. Co když je to pro někoho celodenní práce? Možná se to týká jen malospotřebitelů, s omezenými možnostmi ochrany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10128) - 184.146 (?), 6.7.2013 20:32

Tak to mám teda radost, Kuky. frown Asi to přejedu ještě jednou Mospilanem, co říkáš? Nebo, že by stačil ten Spintor? Ale myslím, že je to pro Tebe "čajíček". Lepší bude asi ten Mospik, viď?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 38.136 (?), 6.7.2013 21:14

Teď jsem přišel ze zahrady, mám postříkáno Mospilanem. Já tomu Spintoru moc nevěřím. Holt chemie je chemiewink. Vznesl jsem dotaz na zástupce Bayera, jak je to s tím Calypsem a dešťem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.7.2013 21:27

Calypso má lepší systémové vlastnosti než Mospilan a o něco lepší odolnost vůči smytí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 6.7.2013 21:45

Celý nadcházející týden by se teploty neměly vyšplhat nad 30 °C. Zatímco na jeho začátku bude podle meteorologů přes den mezi 23 až 27 °C, v polovině týdne se oteplí až na 28 °C. Koncem týdne by se mohlo ochladit o více než pět stupňů.Pršet bude jen ojediněle, obloha by měla být převážně jasná.

Doposud panující studené, mokré počasí snad mohlo redukovat let, a kladení vajec u obaleče švestkového.Jestli v okolí HK, a Pardubic stříkali pěstitelé tento týden, tak já se chystám právě ten příští, a rovnou Calypsem.Počasí mi možná podle předpovědi bude přát.Nevím sice jak dlouhou má OL, ale počítám s plusmínus 30 dny.Oprava-OL 14 dnů.Jestli chci jíst plody Katinky koncem července, nebo počátkem srpna, tak mám už poslední možný termín. Někdo tady v minulosti zmíňil karcinogenitu Calypsa, ale nemohu to potvrdit.
Nevím sice jak velkou důležitost přikládat postřiku proti obaleči, když úroda na stromě je velebohatá, ale už pro ty mšice, které stromy trápí ten postřik udělám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10128) - 184.146 (?), 6.7.2013 21:58

Při aplikaci Calypsa jsem párkrát dostal pěknou spršku přes hlavu, ale vlasy mně z toho prozatím nevypadaly. smiley Při vzrostlejších stromech a bohaté úrodě bych žádný postřik neaplikoval, stejně jako Miloš. Mšice by mohla zvládnout hojně se rozmnožující americká slunéčka. Ale než to zvládnou tak na stromy není moc pěkný pohled, to je pravda. Myslím, že Miloš nereaguje postřikem ani na mšice. Je to tak? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika