Nezabúdli ste na sýkorky?



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?)
13.2.2012 17:25

U nás je ptáčků víc než dost, sýkorky, vrabci, zvonci, pěnkavy, kosi, strakapoudi a další.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 177.41 (?), 13.2.2012 14:50

Modřinku ani brhlíka som u nás Lído ešte nevidel. Nemáte záhradu v blízkosti lesa? Brhlíci hniezdili v dutinách a šplhali po kmeňoch dubov okolo našej chaty ve Stříbrné zátoce Vranovského jazera (Vranov nad Dyjí). Podobne ako kosi či drozdi- pôvodne lesné vtáctvo- strácajú plachosť v mestských aglomeráciách a idú bližšie k ľuďom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 13.2.2012 17:25

U nás je ptáčků víc než dost, sýkorky, vrabci, zvonci, pěnkavy, kosi, strakapoudi a další.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 13.2.2012 18:06

  U nás je zpěvného ptactva oproti minulým letům až drasticky méně. Za to je zde přehrdličkováno, v létě a na podzim také veliké množství strak.

  Mám krmítko a lojovou kouli zavěšenou na švestce proti oknům. Se ženou to denně pozorujeme. Do krmítka přiletí nanejvýš 3-4 sýkorky  (loni jich bylo neurekom).  Na zemi pak 2-3 kosi a asi 2 pěnkavy.  Také jablka pro kosy, která dávám kvůli kočkám mezi keře dřišťálu, příliš neubývají. Tento stav jsme zjistili ještě před příchodem těchto krutých mrazů.

  V minulých letech v sousední, neudržované zahradě bylo pod ještě německou jabloní černo od velkého množství kosů a dalších ptáčků, které ani pořádně neznám. Letos, i když tam neposbíraná jablka jsou také, jsem tam ptáčka neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.130 (?), 14.2.2012 13:02

Také přikrmuji, hlavně slunečnicí a syrovým lojem. Kromě toho mám na zahradě pět vzrostlých hlohyní. Dokud je zima mírná, ptáčci o bobule moc nestojí. Jak napadne sníh a přituhne, očešou hlohyně během tří dnů. Zajímavé je, že preferují červené bobule před žlutými. Hlavně kosáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 13.2.2012 17:55

Tihle mi lítají na okno v kuchyni na sídlišti. Sojky a straky tu jsou také, ale na krmítku nebyly a na zahrádce za městem je navíc ještě strakapoud a žluna (ale ti mi tam spíš obírají břízu). V létě navíc rehci, uhelníčci a sedmihlásci... Loni jsem tady viděla i kvíčaly.                 Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 13.2.2012 18:04

:-)))...ještě jsem zapomněla - asi před třemi roky mi v truhlíku s muškáty na tom okně v kuchyni vyvedl mladé lejsek šedý (toho jsem neznala, ale podle knížky to byl on), tehdy jsem mobilem přes sklo fotila "seriál" od vajíček až po vylétnutí  :-)))           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 13.2.2012 18:28

Nezapoměli jsme na sýkorky, letos toho ptáci spotřebovali celkem slušné množstvi a ani se mně nezdá, žeby jich bylo méně než jiné zimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 177.41 (?), 13.2.2012 19:01

Lído, Vy ste vyslovený magnet pre vtáčkov! Možno vyžarujete niečo, čo ich priťahuje? wink  Straky a sojky Vám ale do krmítka nepriletia, iba ak byste im tam dala napr. kúsky mäsa. Sú to "mrchožrúti". Počas tejto zimy je u nás aj doterných kosov pomenej. Predminulú jeseň ich bolo na poli za plotom stovky. Blízko nás sú totiž opuštené záhrady za bývalými domkami, ktoré za minulej éry zváľali a obyvateľov natlačili do panelákov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 13.2.2012 20:36

Já dávám kosům jablka na zem a pěkně je ozobají, že zbyde jen jádřinec. Sýkory mají slunečnici a v síťce 100% tuk na smažení, místo loje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.96 (?), 13.2.2012 21:38

Každý rok na podzim koupím 20kg slunečnice černé a každý rok ji za zimu skrmím. Krmit začínám na začátku listopadu. Dávám jí to 5 litrových pet lahví, kde udělám v horní polovině okénko. Každý týden ještě navíc kupujeme lojové kouličky, někdy seženu i lůj nebo morkové kosti. Na zem dávám jablíčka pro kosy, ovesné vločky, řepku a drcenou pšenici. Maj se u mě jako v bavlnce:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika