Nezabúdli ste na sýkorky?



host - 220.182 (?)
13.2.2012 17:55

Tihle mi lítají na okno v kuchyni na sídlišti. Sojky a straky tu jsou také, ale na krmítku nebyly a na zahrádce za městem je navíc ještě strakapoud a žluna (ale ti mi tam spíš obírají břízu). V létě navíc rehci, uhelníčci a sedmihlásci... Loni jsem tady viděla i kvíčaly.                 Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 177.41 (?), 13.2.2012 14:50

Modřinku ani brhlíka som u nás Lído ešte nevidel. Nemáte záhradu v blízkosti lesa? Brhlíci hniezdili v dutinách a šplhali po kmeňoch dubov okolo našej chaty ve Stříbrné zátoce Vranovského jazera (Vranov nad Dyjí). Podobne ako kosi či drozdi- pôvodne lesné vtáctvo- strácajú plachosť v mestských aglomeráciách a idú bližšie k ľuďom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 13.2.2012 17:25

U nás je ptáčků víc než dost, sýkorky, vrabci, zvonci, pěnkavy, kosi, strakapoudi a další.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 13.2.2012 18:06

  U nás je zpěvného ptactva oproti minulým letům až drasticky méně. Za to je zde přehrdličkováno, v létě a na podzim také veliké množství strak.

  Mám krmítko a lojovou kouli zavěšenou na švestce proti oknům. Se ženou to denně pozorujeme. Do krmítka přiletí nanejvýš 3-4 sýkorky  (loni jich bylo neurekom).  Na zemi pak 2-3 kosi a asi 2 pěnkavy.  Také jablka pro kosy, která dávám kvůli kočkám mezi keře dřišťálu, příliš neubývají. Tento stav jsme zjistili ještě před příchodem těchto krutých mrazů.

  V minulých letech v sousední, neudržované zahradě bylo pod ještě německou jabloní černo od velkého množství kosů a dalších ptáčků, které ani pořádně neznám. Letos, i když tam neposbíraná jablka jsou také, jsem tam ptáčka neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.130 (?), 14.2.2012 13:02

Také přikrmuji, hlavně slunečnicí a syrovým lojem. Kromě toho mám na zahradě pět vzrostlých hlohyní. Dokud je zima mírná, ptáčci o bobule moc nestojí. Jak napadne sníh a přituhne, očešou hlohyně během tří dnů. Zajímavé je, že preferují červené bobule před žlutými. Hlavně kosáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 13.2.2012 17:55

Tihle mi lítají na okno v kuchyni na sídlišti. Sojky a straky tu jsou také, ale na krmítku nebyly a na zahrádce za městem je navíc ještě strakapoud a žluna (ale ti mi tam spíš obírají břízu). V létě navíc rehci, uhelníčci a sedmihlásci... Loni jsem tady viděla i kvíčaly.                 Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 13.2.2012 18:04

:-)))...ještě jsem zapomněla - asi před třemi roky mi v truhlíku s muškáty na tom okně v kuchyni vyvedl mladé lejsek šedý (toho jsem neznala, ale podle knížky to byl on), tehdy jsem mobilem přes sklo fotila "seriál" od vajíček až po vylétnutí  :-)))           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 13.2.2012 18:28

Nezapoměli jsme na sýkorky, letos toho ptáci spotřebovali celkem slušné množstvi a ani se mně nezdá, žeby jich bylo méně než jiné zimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 177.41 (?), 13.2.2012 19:01

Lído, Vy ste vyslovený magnet pre vtáčkov! Možno vyžarujete niečo, čo ich priťahuje? wink  Straky a sojky Vám ale do krmítka nepriletia, iba ak byste im tam dala napr. kúsky mäsa. Sú to "mrchožrúti". Počas tejto zimy je u nás aj doterných kosov pomenej. Predminulú jeseň ich bolo na poli za plotom stovky. Blízko nás sú totiž opuštené záhrady za bývalými domkami, ktoré za minulej éry zváľali a obyvateľov natlačili do panelákov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 13.2.2012 20:36

Já dávám kosům jablka na zem a pěkně je ozobají, že zbyde jen jádřinec. Sýkory mají slunečnici a v síťce 100% tuk na smažení, místo loje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.96 (?), 13.2.2012 21:38

Každý rok na podzim koupím 20kg slunečnice černé a každý rok ji za zimu skrmím. Krmit začínám na začátku listopadu. Dávám jí to 5 litrových pet lahví, kde udělám v horní polovině okénko. Každý týden ještě navíc kupujeme lojové kouličky, někdy seženu i lůj nebo morkové kosti. Na zem dávám jablíčka pro kosy, ovesné vločky, řepku a drcenou pšenici. Maj se u mě jako v bavlnce:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika