Na čem si v tuto dobu nejvíce pochutnáváte na zahradě?



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?)
13.9.2013 11:41

Ano, mohu potvrdit, že letos silně přeplozená Zelená ringle byla kvalitní-sladká, a později i aromatická, medová.Jenže pro mě jako by neexistovala.Vůbec jsem si jich nevšímal.Možná to znáte taky, že vás přitahují jiné barvy-vybíráme si očima.Jenže já jsem jak špaček-co není modré, to mě neláká.Pro mě jsou lákavé i krásně ocelově modře vybarvené, a pěkně narostlé plody Joja, i když asi budou za ZR trochu pokulhávat, ale budou mít více kyselinek... stejně se na ně těším víc.Jsou lákavé... jak si tam pěkně visí na stromě... je jich méně, proto narostly do velikosti slepičích vajec.Katinky už není, proto chodím pod stromy na padané Valjevky, Toptasty,a Čačanskou rodnou-tu obzvláště nyní miluju.Jinak jsou ještě chutné letní hrušky Isoldy, a budou dozrávat za chvíli i hrušky Clappové máslovky, tak na ní jsem zvědavý taky.Pak ještě postupně dozrávají remontánní maliny,jsou dobré nakyslé.V záplavě těchto výborných chutí si občas vzpomenu i na letní jablko, ale ty mají nesmlouvavě tvrdou "modrou konkurenci".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 4.9.2013 13:04

Já si pochutnávám na ovocných výpěstcích z naší zahrady. Chuťově je to totiž to nejlepší ovoce ze všech ovocí.  Protože když si člověk promítne, co ho to stálo snahy, peněz, obav, úsilí, těšení, různých překvapení, zklamání a samozřejmě i vloženého času, než se zdárně urodilo nějaké to jablko, či broskev, tak se i ta jejich nejobyčejnější chuť nutně stává velkolepou koncertní symfonií. Obávám se ale, že tuhle hudbu dokáže ocenit jen samotný dirigent…

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 4.9.2013 13:36

Mou jedničkou jsou v této době pražená solená dyňová jádra. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 13.9.2013 11:41

Ano, mohu potvrdit, že letos silně přeplozená Zelená ringle byla kvalitní-sladká, a později i aromatická, medová.Jenže pro mě jako by neexistovala.Vůbec jsem si jich nevšímal.Možná to znáte taky, že vás přitahují jiné barvy-vybíráme si očima.Jenže já jsem jak špaček-co není modré, to mě neláká.Pro mě jsou lákavé i krásně ocelově modře vybarvené, a pěkně narostlé plody Joja, i když asi budou za ZR trochu pokulhávat, ale budou mít více kyselinek... stejně se na ně těším víc.Jsou lákavé... jak si tam pěkně visí na stromě... je jich méně, proto narostly do velikosti slepičích vajec.Katinky už není, proto chodím pod stromy na padané Valjevky, Toptasty,a Čačanskou rodnou-tu obzvláště nyní miluju.Jinak jsou ještě chutné letní hrušky Isoldy, a budou dozrávat za chvíli i hrušky Clappové máslovky, tak na ní jsem zvědavý taky.Pak ještě postupně dozrávají remontánní maliny,jsou dobré nakyslé.V záplavě těchto výborných chutí si občas vzpomenu i na letní jablko, ale ty mají nesmlouvavě tvrdou "modrou konkurenci".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.9.2013 11:47

Třebaže dozrávají již kvalitní jablka a hrušky, u nás zatím peckoviny vládnou. Konkrétně bnroskve a švestky. I mě lákají mezi slivoněmi ty modré plody víc. Myslím, že to není jen barvou. Typická chuť a hlavně vůně zralých švestek z rynglí a mirabelek prostě cítit není. Velmi dobrou kvalitu má v tuto dobu mnohými zatracovaná Wangheimova, sladce voňavá je i Bluefre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.143 (?), 13.9.2013 13:23

No nevím pane rosti&slavik, u Vás Clappova teprve bude dozrávat, ale již teď chodíte pod stromy na padané Valjevky.  Jestli to bude Valjevka, přip. Clappova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 13.9.2013 14:02

Proč by to nebylo možné, když každé ovoce letos jinak reaguje v čase dozrávání.Hlavně jsme v průměru o čtrnáct dnů s dozráváním opožděni, a to kvůli studenému nástupu léta.Fotky Valjevky sice nemají podobu typickou- kapkovitý tvar,ale kdo chce,najde ji tam- je to ona.Valjevka v tuto dobu padá, hlavně plody červivé, ale i bez nich.Clappovou jsem obral před deseti dny.Pomalu začíná v bedýnce vybarvovat, ale k jídlu to ještě není.Na jednom obrázku s hruškama můžete nalézt vylétavající vosu,takže i jim tyto hrušky voní.V tuto dobu třeba "zachraňovat" jiné ovoce, které se hodí ke konzumaci, jinak by o pár dní shnily.

Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Clappová
Clappová
Clappová
Clappová
Clappová
Clappová
Clappová
Clappová
Clappová
Clappová
Clappová
Clappová
Clappová
Clappová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 227.25 (?), 13.9.2013 20:01

Mirku, dúfam, že chutné tekvicové jadierka, na ktorých si pochutnávate, sú Made in Moje zahrada? Ja si denne pochutnávam na dozrievajúcich stolových sortách viniča. A je ich veru požehnane. Niektorým (napr. Augustin, amer. sorty, Pamjati Zacharovoj...) súčasné dážde vôbec nevadia a bobule nehnijú. S Krasotkou je tomu ceľkom opačne. Posledné broskyne sme dali do chladničky, inak by sa rozplieskli na zemi. Dva stromy je pre nás priveľa, nestíhame ovocie zjesť ani porozdávať, a tak som sa dnes pustil do radikálneho rezu, resp. likvidácie sorty Flamingo. Južný vlhký kút záhradky s viničom a kiwi zatienený vysokým betónovým múrom suseda sa aspoň trocha presvetlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika