Lipnická švestka



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.254 (?)
14.10.2021 20:15

Tak mi letos Lipnická nechala ochutnat pět švestek. Byly sice sladké, všechna čest, nicméně půjde a udělá místo jinému stromku. A k příspěvku kousek dále "host - xxx.xxx.55.221, 9.10.2021 7:19" dodám, že ve hnojení bych chybu nehledal. Ta moje rostla v bramborách mocně krmených hnojem a kompostem, přidávám i dolomitický vápenec, takže žádná bída.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 55.221 (?), 9.10.2021 7:19

Dobrý den, je někdo komu švestka Lipnická zarodila tak že by byl spokojený? Vysadil jsem před 6 lety 10 ks a nic, jsem akorát naštvaný protože mám spousta jiných odrůd a všechny už dávno zarodily tak že se lámaly větve. Jsem zvědavý jak se k tomu pan Chovanec postaví jestli bude ochotný vrátit peníze na švestky jiné odrůdy a ztrátu vynaložené práce a očekávání plodnosti. Loni jsem mu volal v dlouhém rozhovoru mě ujištoval, že musím švestky pohnojit, takže pane Chovanče ani to nepomohlo - co mám dělat ted? Prosím odpovězte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.136 (?), 20.10.2021 11:24

Po 5 letech pěstování 2 stromků letos definitivně kácím. Růst sice bujarý, ale bez květů a tudíž plodů. Pouze před dvěma lety 2 plody, kulaté a malé. Sice sladké, ale bez chuti. Nahrazuji jinými.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.254 (?), 14.10.2021 20:15

Tak mi letos Lipnická nechala ochutnat pět švestek. Byly sice sladké, všechna čest, nicméně půjde a udělá místo jinému stromku. A k příspěvku kousek dále "host - xxx.xxx.55.221, 9.10.2021 7:19" dodám, že ve hnojení bych chybu nehledal. Ta moje rostla v bramborách mocně krmených hnojem a kompostem, přidávám i dolomitický vápenec, takže žádná bída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.190 (?), 5.5.2022 18:16
Dobrý den s Lipnickou Svratkou jsem naletěl tak že mám dvacet petimetrovych nekvetoucích stromů a budu je určitě nahrazovat jinými.Je mi akorát líto tě práce a roku co jsem čekal.Rostou opravdu výborné a bujně.Chtel bych toho darebáka co je tak strašné chválil a vyšlechtil upozornit že je podvodník a ostatní slova o něm nelze publikovat.Martin Štěrba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.178 (?), 6.5.2022 8:41

No každopádně mistrně zvládnutá reklama.

Až jsem byl překvapený kolik lidí si tuto odrůdu pořídilo. Byly to přímo zahrádkářské orgie.

Každopádně cukernatost bude opravdu vysoká(pokud je plodů málo, budou dosti sladké).

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.122 (?), 6.5.2022 8:53
Mám dvě asi sedmým rokem, a až letos začaly plodit. Já bych to hned tak nevzdával, například Durancie také plodí až po několika letech, no a výsledek také stojí za to čekání. Rostou mi hezky a bujně, takže v příštích letech, očekávám i bohaté úrody. P.S. Chce to jen trpělivost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.5.2022 10:29

Durancie také plodí až po několika letech,

Mám taky nějakou podobně zázračnou odrůdu, co kvete až letos, po mnoha letech. Kupoval jsem ji jako Veeblue, ale nevím, jestli to není nějaká "pláňka". Co se týče Lipnické švestky, tak jsem tady ještě nezažil takový "humbuk" kolem jedné odrůdy a že jich je. Přitom českých odrůd je víc, ale není po nich ani vidu ani slechu. Kvetoucí proutek Lipnické mám taky, ale nic od něj nečekám. Osobně mě mrzí víc, že od pana Chovance zašla ta broskvoň Avalon Pride a vypadá to, že zajde i ta druhá z Klivie BA. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 6.5.2022 14:08
Lipnická mě nějak minula, dlouho jsem o ni nevěděl, pak jsem si z neinformovanosti myslel, že se jedná o nějakou starou odrůdu. A ono je to novošlechtění. Já jsem měl až po dvanácti letech trochu lepší úrodu na kupané Těchobuzické na kterou jsem do té doby hodně nadával. Strom roste hodně slabě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika