Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
přesný výraz

Slivoně > Lepotica a TopTaste

Lepotica a TopTaste

host - xxx.xxx.94.201 (?)
19.10.2019 12:23
Tento příspěvek (zjistit adresu)
Zdravim, prosím Vás niekto nejaké nápady/rady na výchovný rez Čač. Lepotice a TopTaste, určite je z čoho vyberať... Ďakujem.
Obrázky:

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Lepotica a TopTaste

host - xxx.xxx.94.201 (?), 19.10.2019 12:25
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Slivka 2
Obrázky:

Připojit reakci

Lepotica a TopTaste

Jiří 1968 (1422) - xxx.xxx.244.121 (?), 19.10.2019 15:41

Stromky namočte přes noc do vody a zítra zasaďte.Povýsadbový řez nechte na jaro.

Připojit reakci

Lepotica a TopTaste

host - xxx.xxx.165.243 (?), 24.10.2019 13:25
Počkám na jar, hlásia už mraziky. Na jar by som dal tomu takíto rez, nejaké výhrady? Ďakujem.
Obrázky:

Připojit reakci

Lepotica a TopTaste

Jiří 1968 (1422) - xxx.xxx.244.121 (?), 24.10.2019 17:05

Na jaře stromky ostříhejte podle vašeho návrhu, z kmínku vyraší nové výhony z kterých si vyberete ty nejlíp postavené jako základ kosterních větví.

Připojit reakci

Lepotica a TopTaste

Marek-TT (682) - xxx.xxx.20.52 (?), 25.10.2019 7:41

Na tej Toptaste by bolo fajn, ak by sa dal vybrať ešte jeden kostrový konár, aby boli 3. Letorasty, ktoré plánujete ponechať na Čačanskej, by som určite skrátil na 2-3 očká a stredník zrezal zhruba 30 cm nad posledným konárikom. Nech stromček predčasne nezababčí.

Připojit reakci

Lepotica a TopTaste

host - xxx.xxx.105.30 (?), 25.10.2019 11:14
Ďakujem. Pri tej TopTaste sú dva výhony (zelená farba), ktoré by som skrátil na 2-3 očká ako vy píšete. Ale nechal som tam ešte dva také krátke vyhony, ak si všimnete, tie môžem nechať, v tom prípade by boli 4 vhodné umiestnené konáre, nechať ich alebo von s nimi?
Připojit reakci

Lepotica a TopTaste

Marek-TT (682) - xxx.xxx.20.52 (?), 25.10.2019 12:22

Ja by som ich ponechal, z 2 letorastov korunu nezaložíte. Prípadne ich tiež môžte upraviť na 2-3 očká.

Připojit reakci

Lepotica a TopTaste

host - xxx.xxx.198.185 (?), 28.10.2019 22:45
Len tak pre zaujímavosť, akú korunu chcete vypestovať? Kotlovitú? Preto tie 4 vetvičky +- v rovnakej výške? Alebo nejakú poschodovú? Že po prvom poschodí zo 4 vetvičiek bude aj nejaké ďalšie? Ak by to mala byť kotlovitá koruna, vie niekto povedať ako dobre sa kotlovitá koruna hodí pre slivky? Aké sú s tým praktické skúsenosti? Ďalšia vec čo ma zaujíma: sú vertikálne rozostupy medzi budúcimi kostrovými konármi, viď foto autora, na to, že je to slivka - dostatočné? Vie to niekto zhodnotiť? Ja sa priznám, že ja zväčša stromy (s výnimkou broskýň) strihám na ihlanovitú korunu a tak, aby jednotlivé kostrové konáre mali vertikálny odstup cca 15-20 cm, t.j. zapestovávam kostrové konáre postupne - teda nemám plán mať hneď po výchovnom jarnom reze už hotovú korunku. Jedným z dôvodov je aj to, že som sa dočítal, že by sa dodržaním väčšieho vertikálneho odstupu kostrových konárov mala dosiahnuť lepšia odolnosť koruny proti vylomeniu konárov, dôležité najmä u kôstkovín. U jabloní a hrušiek je to menej významné. Možno to nie je také dramatické aj pri ponechaní menších rozostupov - viď foto autora vyššie? Igor
Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov krůt28.9.2020
Chov krůt22.9.2020
Chov krůt21.9.2020
Slepice - kolik potřebují místa20.9.2020
Slepice - kolik potřebují místa18.9.2020
Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg14.9.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020