Juna



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?)
26.7.2019 10:29

U JUNY nic nového, ta zvláštní příchuť se nikam neztratila. Když porovnám první spadlé Katinky s Junou, tak mně připadá, že Juna si s Katinky vypíchla určitou její příchuť až moc výrazně. Juna je Katinka, ale trochu jinak. Katinka prozatím dokáže v chuti víc, ale je zase pozdnější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.7.2017 18:18

Juna mi letos přinesla první plody. Už dozrává, zatímco Katinky  (hegemon letních slivoní) jsou ještě zelené. Oproti Hermanovi je Juna trochu menší, protáhlejší, ale chutnější, hlavně sladší. V chuti je cítit jakási malinově voňavá příchuť. Mně osobně ta příchuť není moc příjemná, připomíná bombóny, levné voňavky či některé velkoplodé myrobalány. Počítám, že jako obvykle není chuť plodů z první sklizně úplně směrodatná. Každopádně brzká doba zrání a vyšší obsah cukrů je příjemným překvapením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.7.2017 23:00

Na takto ultra ranou švestku je kvalita plodů překvapující. Příchuť je specifická, zajímavá, pro mě určitě mnohem lepší než protivná příchuť Topkingu.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.6.2018 15:17

Letošní Juny Herman ve zralosti nepředstihly.

Juna
Juna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.125 (?), 3.7.2018 17:08

Ako si vedie Juna tento rok, mozete porovnat jej chut a dalsie vlastnosti s Hermanom a spol.Ma vacsi prepad plodov tak ako Herman? Pripadne nejake priznaky sarky na strome? Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 5.7.2018 13:32

První dojmy z této "nechtěné odrůdy"(záměna za pozdní Harbellu),rozbředlá moučná slivka, suchá slabě nasládla a na můj vkus příliš kyselá, bez švestkového aroma.Petr bude zcela jistě nesouhlasit.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.7.2018 13:42

Nevím, jestli máte skutečně Junu. Nepřipadá mi ani rozbředlá, ani moučná ani kyselá. Jen má takovou zvláštní malinovou příchuť, která není každému příjemná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.210 (?), 5.7.2018 16:10

Těžko říct co mi to z té Klivie vlastně poslali.Jelikož nabízejí jen tyhle německé novější odrůdy a také podle určité podobnosti s těmi Petrovými, jsem vydedukoval, že by to mohla být Juna.Katinka bude zralá tak za dva-tři dny a tyhle už mouční.Stále platí, rozbředlá suchá dužina nazelenalé barvy, nevalné kyselé chuti, po malinách ani jiném ovoci ani náznak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 5.7.2018 16:14

Zas mě to automaticky odhlásilo, tady ještě přidám pár fotek k lepějšímu odhalení odrůdy.

Juna nebo něco jiného?
Juna nebo něco jiného?
Juna?
Juna?
Juna?
Juna?
Juna?
Juna?
setřené ojinění
setřené ojinění
nazelenalá dužina
nazelenalá dužina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.7.2018 18:08

Ve srovnání s Hermanem je Juna o pár dní pozdnější, v chuti švestkovější, možná i trochu sladší.

Juna
Juna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 26.7.2019 10:29

U JUNY nic nového, ta zvláštní příchuť se nikam neztratila. Když porovnám první spadlé Katinky s Junou, tak mně připadá, že Juna si s Katinky vypíchla určitou její příchuť až moc výrazně. Juna je Katinka, ale trochu jinak. Katinka prozatím dokáže v chuti víc, ale je zase pozdnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika