Juna



host - 6.125 (?)
3.7.2018 17:08

Ako si vedie Juna tento rok, mozete porovnat jej chut a dalsie vlastnosti s Hermanom a spol.Ma vacsi prepad plodov tak ako Herman? Pripadne nejake priznaky sarky na strome? Dakujem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.7.2017 18:18

Juna mi letos přinesla první plody. Už dozrává, zatímco Katinky  (hegemon letních slivoní) jsou ještě zelené. Oproti Hermanovi je Juna trochu menší, protáhlejší, ale chutnější, hlavně sladší. V chuti je cítit jakási malinově voňavá příchuť. Mně osobně ta příchuť není moc příjemná, připomíná bombóny, levné voňavky či některé velkoplodé myrobalány. Počítám, že jako obvykle není chuť plodů z první sklizně úplně směrodatná. Každopádně brzká doba zrání a vyšší obsah cukrů je příjemným překvapením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.7.2017 23:00

Na takto ultra ranou švestku je kvalita plodů překvapující. Příchuť je specifická, zajímavá, pro mě určitě mnohem lepší než protivná příchuť Topkingu.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.6.2018 15:17

Letošní Juny Herman ve zralosti nepředstihly.

Juna
Juna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.125 (?), 3.7.2018 17:08

Ako si vedie Juna tento rok, mozete porovnat jej chut a dalsie vlastnosti s Hermanom a spol.Ma vacsi prepad plodov tak ako Herman? Pripadne nejake priznaky sarky na strome? Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 5.7.2018 13:32

První dojmy z této "nechtěné odrůdy"(záměna za pozdní Harbellu),rozbředlá moučná slivka, suchá slabě nasládla a na můj vkus příliš kyselá, bez švestkového aroma.Petr bude zcela jistě nesouhlasit.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.7.2018 13:42

Nevím, jestli máte skutečně Junu. Nepřipadá mi ani rozbředlá, ani moučná ani kyselá. Jen má takovou zvláštní malinovou příchuť, která není každému příjemná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.210 (?), 5.7.2018 16:10

Těžko říct co mi to z té Klivie vlastně poslali.Jelikož nabízejí jen tyhle německé novější odrůdy a také podle určité podobnosti s těmi Petrovými, jsem vydedukoval, že by to mohla být Juna.Katinka bude zralá tak za dva-tři dny a tyhle už mouční.Stále platí, rozbředlá suchá dužina nazelenalé barvy, nevalné kyselé chuti, po malinách ani jiném ovoci ani náznak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 5.7.2018 16:14

Zas mě to automaticky odhlásilo, tady ještě přidám pár fotek k lepějšímu odhalení odrůdy.

Juna nebo něco jiného?
Juna nebo něco jiného?
Juna?
Juna?
Juna?
Juna?
Juna?
Juna?
setřené ojinění
setřené ojinění
nazelenalá dužina
nazelenalá dužina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.7.2018 18:08

Ve srovnání s Hermanem je Juna o pár dní pozdnější, v chuti švestkovější, možná i trochu sladší.

Juna
Juna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 26.7.2019 10:29

U JUNY nic nového, ta zvláštní příchuť se nikam neztratila. Když porovnám první spadlé Katinky s Junou, tak mně připadá, že Juna si s Katinky vypíchla určitou její příchuť až moc výrazně. Juna je Katinka, ale trochu jinak. Katinka prozatím dokáže v chuti víc, ale je zase pozdnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika