Jubileum



host - 234.173 (?)
24.8.2015 16:26

Vo vysokých polohách už asi nelietajú vošky-mšice, je to hlavný prenášač šarky.Dnes už sú letá teplejšie ako kedysi preto sa aj hranica 600 m.n.m presúva vyššie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 33.195 (?), 10.8.2014 12:01

Riziko nedozrani u mne je, ale mival jsem Stanley, ta u mne dozrala vzdy, byt nekdy dost pozde. Stanley jsem koupil kolem roku 1990 v blizke skolce (dnes uz neexistuje) o stejne nadmorske vysce, tehdy jsem si (naivne) myslel, ze temer vse, co tam maji u mne pujde. Koupil jsem tam i Čačanskou najbolju, ta u mne vylozene trpela. Amers se mi velmi libi, tak jsem se ji rozhodl zkusit. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 12.8.2014 22:14

Posuďte sami, nakolik je Jubileum napadeno PPV, či ne. Chuť měkčích plodů (modrých) je navzdory šarce sladká, ale nic víc. Pořád se mi nabízí spojení s Althanovou renglódou, myslím chuťové spojení. Ovšem nevím, co by si ta Althanova už přála víc. Myslím jaké počasí. Pokud je dužnina pevná, chuť je málo sladká, později jsou už plody většinou "navštíveny" letos velmi "pracovitou" moniliovou hnilobou. Ale i tak se mi zdá sladší a chutnější dobře vyzrálá Oullinská.

Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 20.8.2014 11:23

Neměl jsem v úmyslu odradit od pěstování Jubilea ani pana PP, ani pana J.R.. Můj stromek Jubilea ukázal pravděpodobné příznaky šarky, či jiné virové choroby už záhy po výsadbě, takže si myslím, že jsem ho nakažený už koupil. Pokud to tedy příznaky virové choroby jsou. Kvalitativně to dobrá náhrada za Althanovu renglódu (pan PP) určitě bude. Myslím, že Jubileum horší v tomto ohledu pravděpodobně nebude. Současná chuť je pouze sladká. Celkově snad ale plnější, či výraznější než u plodů Althanovy renglódy. Já osobně dávám přednost "říznějším" švestkám. Jak se bude "chovat" Jubileum v chladnějších polohách nelze ale předpovídat.

Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.8.2015 13:01

Vypadá to, že tolerance Jubilea vůči šarce je jen na papíře. Plody předčasně modrají a některé jsou i mírně zdeformované. Těm předčasně zralým plodům cukr nechybí, ale to jsou tak všechna pozitiva. Předčasně zralé, zmodralé plody už i moučnatí.

Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Jubileum
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 22.8.2015 23:13

Jubileum není rozhodně můj šálek kávy. Je to takový kočkopes, co nechutná ani jako švestka, ani jako renglóda. Možná, že to je tím, že vznikl křížením jakých si japonských slivoní a proto ta chuť - nechuť. Nakonec má i šarku, takže bude použita krumpáčová metoda pana Boštičky. No prostě "poletí".

Jubileum
Jubileum
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.8.2015 10:53

Do podmínek kolem Pardubic asi Jubileum nemá smysl vysazovat. Jeho největší předností je mimořádná odolnost vůči mrazu a malé nároky na polohu. Chtělo by ji vyzkoušet na vysočině v polohách 600m a vyšších, kde je tlak PPV výrazně nižší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.24 (?), 23.8.2015 21:23

Cim je dan tlak PPV? Vyskytem msic? Tech bylo letos u mne na Vysocine v 600m vice nez dost a vice nez v jinych letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 24.8.2015 7:36

Ve vyšších polohách se viru PPV tolik nedaří. Ve starší literatuře bylo dokonce psáno, že v polohách nad 600m n.m. se nevyskytuje vůbec. Což asi úplně neplatí, přesto jsou tam projevy mírnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.240 (?), 24.8.2015 8:03

Viru PPV se ve vyssich polohach nedari z jakeho duvodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.173 (?), 24.8.2015 16:26

Vo vysokých polohách už asi nelietajú vošky-mšice, je to hlavný prenášač šarky.Dnes už sú letá teplejšie ako kedysi preto sa aj hranica 600 m.n.m presúva vyššie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika