Je slivka Toptaste samoopelivá?



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?)
30.4.2016 8:31

Jednoduše, přisadil jsem k ní opylovačewink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 1.5.2016 10:15

Mal som na mysli najmä tie ideologické veci, čítal som nedávno knižku spred niekoľkých desaťročí od sovietskeho autora, ktorú musel ako spoluautor či skôr korektor upraviť (radšej nemenovaný) slovenský ešte aktívny autor, boli to doslova hrôzostrašnosti. Alebo celá zideologizovaná záležitosť Mičurin versus Vavilov. Ale v poslednej dobe vyšli naozaj kvalitné publikácie, napr. od p.Susa alebo na Slovensku od p.Paulena, vedecky na úrovni. Dnes je internet zaplavený spústou balastu, ktorému mnohí ľudia nevedno prečo bezvýhradne veria. Napokon ako lekár s tým máte určite nejednu skúsenosť... Hoby-záhradníčenie nie je výnimkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.5.2016 16:33

Některé moderní publikace trpí tím, že z komerčního hlediska je nutné aby vyšly co nejrychleji. Tak jsou často šité horkou jehlou.  Zejména atlasy a pomologie zastarají velmi rychle. Třeba Jádroviny od D. Nesrsty a Peckoviny T. Jana - ač graficky povedené a na krásném papíře - nepatří ke klenotům pomologické literatury. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 30.4.2016 8:31

Jednoduše, přisadil jsem k ní opylovačewink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 30.4.2016 9:25

Já mám TopTasty u Stanley a s opylením není problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.226 (?), 1.5.2016 16:55

Hanita je chutná slivka ale jej odolnosť na šarku je slabá.Odolná je Katinka ale tá bude zrelá vo vašej oblasti v júli. Hanita aj Katinka sú samoopelivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.103 (?), 15.5.2019 22:51

Mam Toptaste, 3. rok mi kvitla, ale zatial ziaden plod. Tento rok mala dost kvetov. Tiez rozmyslam, ci mi nechyba VHODNY opelovac pre Toptaste.
Z Toptaste mam 2 stromy.
Dalej mam blizko pri Toptaste.
1x TopendPlus
3x Elena
2x Prezenta

Tento rok prvy krat nasadili plody TopendPlus a Elena, predosle 2 roky len kvitli a bez plodov.

este tam mam tieto, ale este mi nekvitli.
1x Katinka
2xJofela

Mam trpezlivo cakat ci Toptaste zarodi, ci vysadit nejakeho SPOLAHLIVEHO opelovaca?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 16.5.2019 10:20

piliarku riesis?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.103 (?), 19.5.2019 9:15

Slivky som vobec nestriekal.
Teraz som pozeral a vidim, ze aj ten Topend+ co mal pomerne dost plodov...... uz velka vatsina plodov je poskodena alebo odpadla  - ma dierku, su drobne a hnednu (asi ta pilatka)...
bojim sa, ze uroda opat nebude cca ziadna

Dakujem za tip, dalsi rok uz striekam.

ale predsa len ten Toptaste ani nemal hned po odkvitnuti zarodok plodu - kvet sa zasusil a cely odpadol... neviem ci to mohla pilatka tak rychlo zlikvidovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 19.5.2019 10:52

Roni, rozloupněte ty špatné plůdky-v některých můžete načapat při činu původce úhynu, z některých už vzal kramle-buď do další trnečky, nebo už zamířil do půdy k přeměně v budoucího dospělce! Já nestříkám, stromy mám cca 7i leté, dosáhnu až na jejich vrchol. Věším bílé lep.desky-na ně se hodně pilatek vychytá, plůdky, které jsou zjevně napadené odstraňuju-asi 5min.na stromek a sezónu, úrodu mám pak pěknou. Ještě se chci polepšit s podzimním obrýváním-doufám v další minimalizaci škodlivců. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.45 (?), 19.5.2019 11:42
Toptaste je samoopelivá, dokonca vysadená na jeseň už má plody, bez postrekov nebudeš mať nič.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika