Herman x Topfirst



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 236.130 (?)
12.9.2016 11:33

Zdravím. Chtěl bych se zeptat na růst slivoně Herman. Pořídil jsem si ji na podnoži Myrobalán ve tvaru zákrsek (slaběji rostoucí podnož jsem nesehnal) . Nechtěl bych však velký strom. Je možné udržet strom v nějaké optimální výšce bez každoročního silnějšího řezu. Půdu mám jílovitou, Podkrkonoší 350 m.n.m.  Děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.2 (?), 11.7.2016 22:14

Pěkné plody, i celková úroda, gratuluji,je to k čemu.To sem určitě patří, přesto hlásím, že tak špatné podnebí to určitě nebude, když jsou plody už modré.Přesto hlásím, že jsem se taky dnes dočkal, a po dnešním horkém dni, i moje první Her.many se nadechují modrofialově.Přesto hlásím, že určité plody zastíněné stínem, který jim stíní jsou ještě celozelené!!!

Možná to sem nepatří, ale přesto hlásím, že I plody Topfirstu se zatím drží, oproti jiným studeným rokům předčasně nečervenají, a neopadávají.Letos bude asi dobrá úroda.

Možná to sem nepatří, ale přesto zahlásím, že na Katince to bude letos kvantitatívně o něco slabší.Je to má stěžejní odrůda na myrobalánu, tak se nedivte, že mám velké obavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 11.7.2016 23:23

Nevím proč, ale HERMAN považuji za objev pana Vinšálka. Asi proto, že o něm vždycky tak pěkně psal. Máme tady sice velkého konkurenta Hermanu Junu, ale prozatím bych řekl, že Herman je králem nejranějších švestek. Jak píše pan Mikeš, může Herman chutí připomínat Malvazinku, anebo také ve stádiu ne zcela koncové zralosti řízně navinule sladkou Čačanskou lepotici. To znamená, kdy slupka plodů Hermanu při stlačení jen mírně povolí. Pro mě zatím chuťová velmi raná "pecka".

Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 17.7.2016 20:33

Herman i v plné zralosti se opravdu začal chuťově podobat dobré Č. lepotici. Příjemně překvapil.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 236.130 (?), 12.9.2016 11:33

Zdravím. Chtěl bych se zeptat na růst slivoně Herman. Pořídil jsem si ji na podnoži Myrobalán ve tvaru zákrsek (slaběji rostoucí podnož jsem nesehnal) . Nechtěl bych však velký strom. Je možné udržet strom v nějaké optimální výšce bez každoročního silnějšího řezu. Půdu mám jílovitou, Podkrkonoší 350 m.n.m.  Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 12.9.2016 20:09

Záleží na tom, co považujete za optimální výšku. Každý strom - podnož + odrůda + lokalita + půda má genetickou naprogramovanou velikost. Přemluvit strom k výrazně odlišné velikosti dá hodně práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika