Herman



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
28.7.2019 19:47

Herman sa začína vyfarbovať aj v "himalájach". dnes som ochutnal prvý plod, ktorý buď osy alebo vtáky začali zobať a odchádza od kostky a vyzerá, že to je chutná, skorá, himalajská slivka :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 14.7.2019 14:05

No, abych pravdu řekl, tak čím dál víc chápu nářky pana PP, že se na Vysočině pořádně nic nevypěstuje. Myslím z ovoce. U Poličky v 600 metrech zase většina ovoce na jaře zmrzla. Švestky žádné,  třešně žádné. Ani ty "ovocné brambory" (jabka) nevydržely.  sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 14.7.2019 14:08

keď nezabudnem, tak vám napíšem, kedy bol Herman zrelý v 800 mnm, zatiaľ je zelený. dozrievajú egreše Niesluchowski, teda už sa vyfarbujú a červené ríbezle Junifer sú už vyfarbené ale ešte im pár dni chýba. čierne ríbezle Ojebyn sa už tiež vyfarbili, ale tiež im ešte chýba pár dní... ako vždy, posledný! :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 14.7.2019 21:08

Bunny, pěstujete u vás v Himálájích smiley ještě nějaké švestky (příp. jiné peckoviny)? Jak to máte s mrazem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 14.7.2019 21:57

p. Mikeš, pestujem všetko! :D teraz vážne, zo sliviek mám herman, hanitu, katinku, opal, ontario, kalypso a "duža sliwa" a ešte tri ďalšie odrody, ktoré nepoznám... z hrušiek mám konferencie (tie sú veľmi dobré), tento rok budem mať letnu isolda, ešte mi neplodí hardyho maslovka a ďalšiu odrodu nepoznám... z čerešní mám napolenovu, tá je veľmi chutná (tento rok chutila najviac vtákom) ale má problém s praskaním za dažďa v čase zrelosti a u nás je veľa zrážok a musí sa striekať proti monilióze. o.i mám aj lapins, rivan a ešte jednu. rivan rastie nádherne, budúci rok už budú plody. z jabloní mám james grieve red, 2x rubín, matkino, malinové hornokrajské, lobo, angold, honeycrisp, rozelu, melódiu, denár, letné piros... rubín je prepadák (doslova), veľmi sa darí angoldu, aj piros vyzerá veľmi dobre, aj honeycrisp či lobo...

čo sa týka počasia, tak u mňa kvine všetko asi 2-3 týždne neskôr ako ostatným. jarné mrazy sú väčšinou skôr ako u mňa rozkvitnú stromy, resp. už keď mrzne, tak zvykne u nás nasnežiť. napr. aj tento rok bola čerešňa zakvitnutá a prišiel sneh. kvetom to neublížilo (asi), skôr to že bol celý mesiac daždivý a nelietali včely a teda bol veľký prepad plodov (najmä jablone). červivé čerešne nepoznám, ani neskorá napoleonova červivá nie je... červivé neboli ani maliny minulý rok. tie lesné sú, aj hríby. pred 2 rokmi mi na jabloni vystrájal obaľovač. trpí to tu všetko chrastavitosťou. tento rok uvidím čo mi dozrie a kedy, všetko je neskoro. zemiaky som sadil cca 20.5. (3-4 týždne neskôr ako inokedy), kvitnú teraz... suma sumárum, ja som úplne spokojný s podmienkami aké mám. ináč marhule, broskyne nepestujem :)

zo sliviek som ochutnal minulý rok len hanitu. mala tri slivky (mladý stromček), z toho sa dve stratili a jednu som odtrhol skôr ale aj napriek tomu to bola najchutnejšia slivka z himalají akú som tu jedol :D slivky na myrobaláne tu celkom dobre rastú. úplne najmúdrejší budem o 5 rokov, dovtedy tu dám ešte veľa blbých otázok a buď budem vedieť poradiť každému z himalájí alebo vyhrá hryzec v mojej záhrade. zatiaľ je remíza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 230.122 (?), 15.7.2019 8:47

Na 800 m moc pěkný! Díky za report a ať se Vám to tam daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 15.7.2019 21:39

U Hermana a Topfirstu se uvádí stejná doba zrání. Já to tak ale ve 450 m/m nemám. Ani loni ani letos. Topfirst zraje asi o týden později. Připojuji dnešní fota. Herman dnes. JG

Herman zrání dnes
Herman zrání dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 15.7.2019 21:43

Topfirst dnes. JG

Topfirst zrání dnes
Topfirst zrání dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.7.2019 15:44

PzP zdraví z Pardubitz. smiley Topfirst dozrává později než Herman. Tady mám Topfirst ještě z půlky zelený. Jinak bych řekl, že předejít fádnosti u Hermana a Ruth Gerstetter se dá tím, že se plody utrhnou včas. Když se nechají změknout na stromě, chuť je podstatně horší. Při včasném utržení jsou to ale výborné první švestky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 26.7.2019 11:47

Fotek geniálního HERMANU bude ještě povíce. Tuhle švédskou odrůdu si nemůžu vynachválit. Jsou to nejranější slívy velmi pěkného vzhledu a dobře aromatické švestkové chuti. Čím je více žlutá dužnina plodů, tím je chuť lepší - švestkovitější. Včasně utržený TOPFIRST není o nic horší. 

Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 28.7.2019 19:47

Herman sa začína vyfarbovať aj v "himalájach". dnes som ochutnal prvý plod, ktorý buď osy alebo vtáky začali zobať a odchádza od kostky a vyzerá, že to je chutná, skorá, himalajská slivka :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika