Herman



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?) 
3.8.2019 17:29

Zdravím, Buggs BUNNY. Pokud se nepletu, tak Himalaja je nějaká odrůda trnitého ostružiníku, který jsem na jaře zakoupil. Jestli máte na mysli ve Vašem výrazu "odchádza od kostky" to, že je HERMAN dobře oddělitelný od pecky, tak to je pravda. Je velmi dobře oddělitelný, alespoň tady v teplé oblasti. Nemůžu si pomoct, ale chuť je opravdu na první švestky excelentní. Při tak velké úrodě jsem to zdaleka nečekal.

Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 4.8.2019 15:07

Petr: ja som len niekde čítal, že je zlá (horšia) odlučiteľnosť od kôstky ale toto je úplne v pohode.

dnes som obral všetky slivky (asi 10 kusov!), bola to prvá úroda, teda som spokojný a chuť je úplne super. ostatné slivky ani náznak vyfarbenia, katinka je ešte zelená... mám celkom dobrý pocit z tej slivky aj v kontexte, že za teplejšími oblasťami až tak veľmi nemeškám :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.8.2019 11:58

Bunny, vypadá to, že spokejeni s Hermanem jsme jenom my dva. smiley Pozdější slivky Herman na čas zastíní tím, že zraje jako první (otázky typu: "Ty už máš švestky? Kdes je vza? Švestky přece ještě nejsou"), slivek je hodně, chuť má dostatečně švestkovou a nakonec i tím, že jde i překvapivě dobře od pecky. 

Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 5.8.2019 21:25

Ale jó, Herman je první a také mně chutná. Letos plody na švestkovém odkopku standardní velikosti na mladém stromku na myrobalánu jak větší třešně. To samé u Katinky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.8.2019 21:53

To já nemůžu potvrdit, Vojto. Mám stromek taky na myrobalánu, rostl tím pádem poměrně silně, ale první větší úroda nebyla určitě velikosti větší třešně. Nakonec byly plody v chuti lepší, švestkovější, než v prvních dvou mini úrodičkách. 

Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 5.8.2019 22:00

Petr, ja som trochu v inej situácii kvôli himalajskej oblasti, teda moje možnosti sú obmedzené, ale aj napriek tomu by som bol objektívny a keby mi nechutila, tak by som to napísal. Herman ma veľmi milo prekvapil, čakal som podstatne horšiu chuť, odlučiteľnosť od kôstky. posun v dozrievaní oproti teplejším oblastiam nie je až tak výrazný. na druhej strane chápem, keď niekto nie je nadšený tou slivkou, lebo jeho chuťové preferencie sú iné, resp. má iné možnosti na pestovanie chutnejších odrôd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.7.2020 16:39

Pro mě nejlepší a nejchutnější velmi raná slíva nese název HERMAN (Carská x Ruth Gerstetter). Panu J.G. přeju dobrou chuť. 

Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 17.7.2020 14:36

Děkuji za přáníčko (ale ty poslední Leskory mi chutnají víc). Tak taky náš Herman ve 450 m/m (tak tak jsme bouřce při focení utekli). JG

Herman už i padá
Herman už i padá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 17.7.2020 14:41

A ještě Herman zblízka. JG

Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.7.2020 11:26

Nevím, jak chutná Herman ve vyšších polohách, byla občas slyšet i kritika. Tady u nás jsem nadmíru spokojen. Ale i z ostatních velmi raných švestek. Příjemné zpestření mezi broskvemi a nějakou tou meruňkou. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika