Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

p. Mikeš, pestujem všetko! :D teraz vážne, zo sliviek mám herman, hanitu, katinku, opal, ontario, kalypso a "duža sliwa" a ešte tri ďalšie odrody, ktoré nepoznám... z hrušiek mám konferencie (tie sú veľmi dobré), tento rok budem mať letnu isolda, ešte mi neplodí hardyho maslovka a ďalšiu odrodu nepoznám... z čerešní mám napolenovu, tá je veľmi chutná (tento rok chutila najviac vtákom) ale má problém s praskaním za dažďa v čase zrelosti a u nás je veľa zrážok a musí sa striekať proti monilióze. o.i mám aj lapins, rivan a ešte jednu. rivan rastie nádherne, budúci rok už budú plody. z jabloní mám james grieve red, 2x rubín, matkino, malinové hornokrajské, lobo, angold, honeycrisp, rozelu, melódiu, denár, letné piros... rubín je prepadák (doslova), veľmi sa darí angoldu, aj piros vyzerá veľmi dobre, aj honeycrisp či lobo...

čo sa týka počasia, tak u mňa kvine všetko asi 2-3 týždne neskôr ako ostatným. jarné mrazy sú väčšinou skôr ako u mňa rozkvitnú stromy, resp. už keď mrzne, tak zvykne u nás nasnežiť. napr. aj tento rok bola čerešňa zakvitnutá a prišiel sneh. kvetom to neublížilo (asi), skôr to že bol celý mesiac daždivý a nelietali včely a teda bol veľký prepad plodov (najmä jablone). červivé čerešne nepoznám, ani neskorá napoleonova červivá nie je... červivé neboli ani maliny minulý rok. tie lesné sú, aj hríby. pred 2 rokmi mi na jabloni vystrájal obaľovač. trpí to tu všetko chrastavitosťou. tento rok uvidím čo mi dozrie a kedy, všetko je neskoro. zemiaky som sadil cca 20.5. (3-4 týždne neskôr ako inokedy), kvitnú teraz... suma sumárum, ja som úplne spokojný s podmienkami aké mám. ináč marhule, broskyne nepestujem :)

zo sliviek som ochutnal minulý rok len hanitu. mala tri slivky (mladý stromček), z toho sa dve stratili a jednu som odtrhol skôr ale aj napriek tomu to bola najchutnejšia slivka z himalají akú som tu jedol :D slivky na myrobaláne tu celkom dobre rastú. úplne najmúdrejší budem o 5 rokov, dovtedy tu dám ešte veľa blbých otázok a buď budem vedieť poradiť každému z himalájí alebo vyhrá hryzec v mojej záhrade. zatiaľ je remíza.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika