Haganta - jarni strih



host - 56.166 (?)
1.2.2018 23:50
Mna by este zaujimalo, ako hlboko siaha to plastove alebo ake ohranicenie -zelene. Ak ide o plytsie koreniacu podnoz, aj toto moze byt pricinou malych prirastkov.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 192.96 (?), 1.2.2018 23:30
Ano, mate pravdu, je potreba peclive vybirat, takto to ostrihal(zkratil)zamestnanec skolky, kul s uvazkem chybi-to je moje chyba, i kdyz je to v zavetrne strane.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.166 (?), 1.2.2018 23:50
Mna by este zaujimalo, ako hlboko siaha to plastove alebo ake ohranicenie -zelene. Ak ide o plytsie koreniacu podnoz, aj toto moze byt pricinou malych prirastkov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterS - (2) - 192.96 (?), 2.2.2018 8:36
Zdravim, plastovy obrubnik je 20cm, z toho cca pulka je v zemi, ale asi to vytahnu, je to znicene.Byl jsem na zahrade vyfotit jeste 2 "kostata "co jsem sazel zaroven s hagantou. 1.foto cacanska rodna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterS - (2) - 192.96 (?), 2.2.2018 8:38
a 2 foto Toptaste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.2.2018 9:39

Stromek Haganty od zadavatele vlákna je vcelku typický. Vysazený do ne zcela připravené půdy, bez opěrného kůlu, řez po výsadbě nedostatečný. Ale neviděl bych to černě. Stromek je asi štěpovaný na myrobalánu (podle těch výmladků), jakmile líp zakoření, poroste dobře i v horší půdě. Přivázal bych ho k opoře - nejen kvůli vyvrácení ve větru, tenký kmínek se po olistění může zlomit. Ořezat tak, jak ukazuje dr. Hlavatý je optimální. Pokud byste potřeboval vyšší kmínek, tak ponechte jen to horní patro.Pod stromkem udržujte větší kolo bez plevele, občas přihnojte, za sucha zalejte. Kořenové výmladky patří samozřejmě pryč. Ale nové porostou pořád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.96 (?), 2.2.2018 10:44
Dobry den, ten prispevek jsem vlozil ja, pote jsem se zaregistroval.Ano, ta podnoz je myrobalan.Muzete mi prosim zkouknout jeste tu Cacanskou rodnou a Toptast, zamozrejme jak uz tady bylo receno: nedostatecna vysadba a operny kul.Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.2.2018 12:17

Platí to stejné. Kůl a bezplevelné kolo. Zvažte, jak vysoký chcete mít kmínek a podle toho zvolte výhony na plánovanou korunku, které potom zakraťte. Přebytečný obrost na kmínku buď odstraňte úplně (na kroužek) nebo na dočasný čípek, aby listové růžice pomáhaly asimilaci a sílení kmínku. Odstraní se později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 27.246 (?), 2.2.2018 17:38

Čačacká úrodná vypadá docela dobře, terminál i kosterní větve stačí zakrátit. Pro rovný růst terminálu použijte fixaci k opěrnému kůlu, případně zapěstujte střídavým způsobem (každý rok mírné vychýlení na opačnou stranu). Slivoním obvykle naroste středník poměrně rovný. U Toptaste odstraňte konkurenta terminálu, podpořte řezem v růstu tři kosterní větve a terminál hluboce zkraťte. Nižší obrost na kmínku upravte tak, jak Vám napsal pan Vysloužil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 19.5.2022 18:54
Já dnes vyštipoval na loni zasazených Hagantách zelené výhony a spojil jsem to rovnou s protrhávkou plodů, kterých jsou na těch mladých stromečkách mraky. Jsou to mé vlastní výpěstky na podzim vysazené i s kořenovým balem, nějakou tu úrodu by už klidně zvládly, kdybych chtěl. Doufám, že jste s kvalitou plodů spokojen tak jako já.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika