Elena



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.143 (?)
15.4.2018 14:00

Kolega zkušený ovocnář na Krnovsku si ji velmi chválí, má tam asi nadmořskou výšku 350 mnm, dozrává mu dobře, dělají z Eleny prakticky vše, také suší.Myslím že ji má na St.Julien.Já mám nadmořskou výšku asi 240 mnm, a chci buď přeroubovat Prezentu na semenném myrobalánu nebo ji naroubovat na MYKOA.Ta Prezenta se u mne trápí, nedozrává.Možná úrodnost Eleny také závisí na dodatečném opylení i když se uvádí, že je samosprašná.Blažek ve své knize píše že Elena roste silně, Richter v malé pomologii že roste bujně.Zdá se, že praxe je jiná, jak uvádíte.Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.4.2018 22:13

První tři roky na tom bude v sadu výborně i Domácí švestka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 10.4.2018 23:24

Hm, nebude, Domácí velkoplodá už je strakatá. sad JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.191 (?), 11.4.2018 8:02

Chcel by som vidiet tie skolky skade beru cisty zdroj domacej slivky bez šarky.A tiez ako sa im dari udrzat ho cisty dlhodobo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.156 (?), 11.4.2018 8:32

VSUO Holovousy mají izolát na švestky, dostatečně vzdálený od napadených stromů a neustále kontrolovaný.Bylo to publikováno před pár lety v Zahrádkáři.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.191 (?), 11.4.2018 9:01

Je to ako s Pandami v Čine, budu sa snazit aby aspon nieco v rezervaciach prezilo smiley pre dalsie generacie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.176 (?), 15.4.2018 7:28

Jak vám Elena roste na různých podnožích, literatura uvádí že tato odrůda roste silně, to by znamenalo vyloučit myrobalán jako podnož a raději použít Wagenheimovou nebo St.Julien.Sdělte zkušenosti s růstem, budu ji roubovat, díky.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.4.2018 8:46

Elena na myrobalánu rostla středně, plodila mizerně tak jsem jí přerouboval Dolankou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.4.2018 9:54

Zajímavé. U mě Elena roste taky středně,  plodí silně, ale plody nedozrají do sladka. Taky ji postupně přeroubovávám. U Dolanky bych se obával PPV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.143 (?), 15.4.2018 14:00

Kolega zkušený ovocnář na Krnovsku si ji velmi chválí, má tam asi nadmořskou výšku 350 mnm, dozrává mu dobře, dělají z Eleny prakticky vše, také suší.Myslím že ji má na St.Julien.Já mám nadmořskou výšku asi 240 mnm, a chci buď přeroubovat Prezentu na semenném myrobalánu nebo ji naroubovat na MYKOA.Ta Prezenta se u mne trápí, nedozrává.Možná úrodnost Eleny také závisí na dodatečném opylení i když se uvádí, že je samosprašná.Blažek ve své knize píše že Elena roste silně, Richter v malé pomologii že roste bujně.Zdá se, že praxe je jiná, jak uvádíte.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.75 (?), 22.4.2018 7:35

Tak jsem včera seřezal Presentu a narouboval do kmínku ve výšce asi 1 m a průměru kmínku 9 cm čtyři  rouby Eleny.Kůra šla odchlípnout velmi dobře, slivoně u mne již odkvétají. Co myslíte, nechat rouby jen se třemi očky nebo můžou být delší - do 6 oček.Podnož je myrobalán, stromek má asi 10 let, je dobře zakořeněný, několik let plodil.Díky za zkušenosti, Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika