Durancie a šárka



Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?)
24.9.2011 23:50

To nevím, to chci právě zjistit! Třeba bude lepší než durancie u nás, třeba horší. Předpokládám však, že když si šlechtitelé dali tu práci a provedli selekci a křížení různých typů durancíí, tak z toho muselo vypadnout něco nadprůměrně plodné, větší velikosti apod....

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 12.4 (?), 12.10.2011 21:56

Dobrý den

mám s duranciemi dost dobré zkušenosti - ale pozor na jednu věc - stromy jsou dost křehké a při velké úrodě se mohou lámat větve. Nutno dobře podepřít!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.132 (?), 18.3.2009 11:19

nazdar, su taky na slivivicu, su v nadmořsky vyšce kolem 300 metrů, neni podminkou, ale pro výsadbu 30 stromů bych řešil saD 50 NA 50 % Kadlátka a damašky pro sklizen a urodu při mrazech a je to jak kdy hodné záleží na postřiku a já při sklizni ořezávám suché a zbytečné větve. Na jaře udělám prořez a ostřih vlků a dlouhých výhonů do tvaru koruny a prostřih a ořez pro větší prosvětlení a vzdošnost stromu. Vaplácí se mě to protože se nestalo abych nepálél. Durancie doporučuji pro hlavní)pro mě) takzvanou hlavní a základní slivovici. Pozor na tvoření hroznů na větvích nebot dochází kvytváření takzvaněmu modrání až plesnivění celého hroznu. To je problém durancií přeju hodně pěstitelských úspěchů a hodně plných demižonů. Čau

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.250 (?), 19.3.2009 20:56

Problémem můžou být jarní mrazy, jelikož durancie kvete dost brzo, tedy pokud to porovnám s pravou švestkou. Řekl bych že se kvetení docela kryje z myrobalánem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.179 (?), 19.3.2009 21:50

Přiznám se, že jsem dodnes měl zato, že durancie šarku nedostává.Asi jsem se špatně informoval.Typické poškození listí jsem u ní nikdy nepozoroval.A není ani na šarku supercitlivá, odumírání napadených větviček (jako u supersenzitivní JOJO) jsem rovněž neviděl.Nezbývá, než věřit, že některý druh durancie je vůči šarce odolný.Životnost durancie je dle mých pozorování dost odvislá od hladiny spodní vody a ještě víc na umístění (např.v mrazové kotlině). A.Bartoš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.208 (?), 19.9.2011 22:37
Durancie opravdu nemají moc využití, ale za to povidla a zvláště slivovice je z nich naprosto nepřekonatelná. Kdo má v sadu kousek volného místa s trochou slunka určitě je to dobrá volba, chtěl bych informovat o tom, že pod záštitou státní odrůdové zkušebny v Lysicích se zabívalo v posledních letech poměrně významě právě duranciemi. Za dobu po kterou se pěstují vzniklo mnoho mutací,...nebo i potomků podobných vlastností a z nasbíraných exemplářů vybírali ty nejlepší a jeden z výsledků je odrůda Vítek, která by během pár let měla být k dostání v běžném sortimentu odrůd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.135 (?), 20.9.2011 0:38
S duranciami sa stretnete často aj na okrajoch ciest. Pred 2 týždňami som pozeral na pekne zarodené áleje stromov pri štátnej ceste na Horňácku. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 22.9.2011 19:01
Duranzia VITEK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 23.9.2011 0:16

Je sice hezké, že jste sem hodil foto, ale užitečnější by byla rada, kde tuto vyselektovanou odrůdu Durancie možno u nás zakoupit (či sehnat rouby). Podařilo se mi pouze nalézt jejího udržovatele (= p. Sehnal z Kunštátu). Otázka je, jestli je ochotný poskytnout rouby... přece jen je to novější odrůda (2008?). Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 23.9.2011 8:46

V čem je Vítek lepší než běžná durancie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 24.9.2011 23:50

To nevím, to chci právě zjistit! Třeba bude lepší než durancie u nás, třeba horší. Předpokládám však, že když si šlechtitelé dali tu práci a provedli selekci a křížení různých typů durancíí, tak z toho muselo vypadnout něco nadprůměrně plodné, větší velikosti apod....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika