Durancie a šárka



host - 151.135 (?)
20.9.2011 0:38
S duranciami sa stretnete často aj na okrajoch ciest. Pred 2 týždňami som pozeral na pekne zarodené áleje stromov pri štátnej ceste na Horňácku. Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 12.4 (?), 12.10.2011 21:56

Dobrý den

mám s duranciemi dost dobré zkušenosti - ale pozor na jednu věc - stromy jsou dost křehké a při velké úrodě se mohou lámat větve. Nutno dobře podepřít!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.132 (?), 18.3.2009 11:19

nazdar, su taky na slivivicu, su v nadmořsky vyšce kolem 300 metrů, neni podminkou, ale pro výsadbu 30 stromů bych řešil saD 50 NA 50 % Kadlátka a damašky pro sklizen a urodu při mrazech a je to jak kdy hodné záleží na postřiku a já při sklizni ořezávám suché a zbytečné větve. Na jaře udělám prořez a ostřih vlků a dlouhých výhonů do tvaru koruny a prostřih a ořez pro větší prosvětlení a vzdošnost stromu. Vaplácí se mě to protože se nestalo abych nepálél. Durancie doporučuji pro hlavní)pro mě) takzvanou hlavní a základní slivovici. Pozor na tvoření hroznů na větvích nebot dochází kvytváření takzvaněmu modrání až plesnivění celého hroznu. To je problém durancií přeju hodně pěstitelských úspěchů a hodně plných demižonů. Čau

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.250 (?), 19.3.2009 20:56

Problémem můžou být jarní mrazy, jelikož durancie kvete dost brzo, tedy pokud to porovnám s pravou švestkou. Řekl bych že se kvetení docela kryje z myrobalánem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.179 (?), 19.3.2009 21:50

Přiznám se, že jsem dodnes měl zato, že durancie šarku nedostává.Asi jsem se špatně informoval.Typické poškození listí jsem u ní nikdy nepozoroval.A není ani na šarku supercitlivá, odumírání napadených větviček (jako u supersenzitivní JOJO) jsem rovněž neviděl.Nezbývá, než věřit, že některý druh durancie je vůči šarce odolný.Životnost durancie je dle mých pozorování dost odvislá od hladiny spodní vody a ještě víc na umístění (např.v mrazové kotlině). A.Bartoš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.208 (?), 19.9.2011 22:37
Durancie opravdu nemají moc využití, ale za to povidla a zvláště slivovice je z nich naprosto nepřekonatelná. Kdo má v sadu kousek volného místa s trochou slunka určitě je to dobrá volba, chtěl bych informovat o tom, že pod záštitou státní odrůdové zkušebny v Lysicích se zabívalo v posledních letech poměrně významě právě duranciemi. Za dobu po kterou se pěstují vzniklo mnoho mutací,...nebo i potomků podobných vlastností a z nasbíraných exemplářů vybírali ty nejlepší a jeden z výsledků je odrůda Vítek, která by během pár let měla být k dostání v běžném sortimentu odrůd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.135 (?), 20.9.2011 0:38
S duranciami sa stretnete často aj na okrajoch ciest. Pred 2 týždňami som pozeral na pekne zarodené áleje stromov pri štátnej ceste na Horňácku. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 22.9.2011 19:01
Duranzia VITEK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 23.9.2011 0:16

Je sice hezké, že jste sem hodil foto, ale užitečnější by byla rada, kde tuto vyselektovanou odrůdu Durancie možno u nás zakoupit (či sehnat rouby). Podařilo se mi pouze nalézt jejího udržovatele (= p. Sehnal z Kunštátu). Otázka je, jestli je ochotný poskytnout rouby... přece jen je to novější odrůda (2008?). Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 23.9.2011 8:46

V čem je Vítek lepší než běžná durancie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 24.9.2011 23:50

To nevím, to chci právě zjistit! Třeba bude lepší než durancie u nás, třeba horší. Předpokládám však, že když si šlechtitelé dali tu práci a provedli selekci a křížení různých typů durancíí, tak z toho muselo vypadnout něco nadprůměrně plodné, větší velikosti apod....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika