Dotaz na postřik



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?)
28.6.2010 22:11

mšice nebo molice? to není těžké poznat :) ale zase máte postřiky, co fungují na obě potvory :)

jahody buď konzumujte až po uplynutí OL po provedení postřiku a nebo je během postřiku něčím přikryjte, ne?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 242.54 (?), 27.6.2010 23:02, zobrazeno: 26046x

Dík za radu.Tak nevím, co si mám vybrat? Mšice nebo molice? Čím to mám postříkat nebo je jiný způsob, jak se jich zbavit? Můžu stříkat teď na plody a když jsou pod švestkou jahody? Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 28.6.2010 22:06

Otázku jsem pochopil tak, že máte na stromě mšice?! Klidně můžete stříkat jen musíte dodržet ochranné lhůty, které jsou uvedené na postřiku.Trošku si tu počtěte a dozvíte se čím stříkat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?), 28.6.2010 22:11

mšice nebo molice? to není těžké poznat :) ale zase máte postřiky, co fungují na obě potvory :)

jahody buď konzumujte až po uplynutí OL po provedení postřiku a nebo je během postřiku něčím přikryjte, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.202 (?), 30.6.2010 1:35

Ono je to jedno, jestli mšise, nebo molice. Na každý druh škůdce je doporučený jiný insekticid. Taky stříkám zeleninu krátce před konzumací. Dobrý je Pirimor Wg, který používám na zeleninu, má krátkou O.L. Jahody raději nepřekývám. Je třeba zvážit, jestli se vám postřik vyplatí, jestli máte jahody za pár dní sklízet, tak je nestříkejte. Děti Vám je můžou chodit ozobávat a to i nezralé. Přípravky mají několikadenní O.L.,kterou je třeba dodržovat. Pokud je výskyt mšic velký např na jabloních a třešních, používám isekticid Vaztak 10 sc, který ale nikde v obchodě neseženete.Na tuhle akcičku používám motorový rosič, do kterého vyleji náprstek přípravku a mšice jsou okamžitě K.O. Je to dotykový a požerový jed, který používám v lesnictví na likvidaci les. škůdců, ale to jsem odbočil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.54 (?), 6.7.2010 23:07

Kde by se ten Vaztak 10sc dal sehnat? Je ještě nějaký přípravek s podobným účinkem? Jak se mám při postřiku chránit sama? Co na sebe, na obličej? Poraďte, prosím, podělte se se svými zkušenostmi. Dík.Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.54 (?), 6.7.2010 23:09

Jaké postřiky např. fungují jak na mšice, tak na molice? Prosím o radu. L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.202 (?), 7.7.2010 2:28

Pro Lenku. O účinnosti a dostupnosti Vaztaku 10 SC jsem se zmiňoval v dizkuzi MŠICE.Dotykový a požerový jed s účinkem knoc-aut: Etiketa nemá na označení zkřížené hnáty s lebkou. Jedná se o insekticidní přípravek ve formě suspenzního koncentrátu na bázi světlostabilního syntetického pyrethroidu k hubení škodlivého hmyzu, larev a vajíček k ochraně polních kultur a v lesním hospodářství.V běžných obchodech jej neseženete.Poradím Vám, zkuste nějakého zemědělce, nebo lesníka, ne každého, aby Vám jej malinko odlil do skleničky. Koncentrace Vaztaku na mšice a molice je 0,5 až 1ml na 10l vody! Spolehlivě likviduje mandelinku bramborovou vč. larev a vajíček. Tuším 5 ml na 10 l vody.Gumovou zástěrou, rukavicemi,obličejovým štítem se při takovémto zanedbatelném množstvím chránit nemusíte.Zkuste přes vyhledávač zadat Vaztak 10 SC, ono Vám to něco vyhodí. Roman.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.202 (?), 7.7.2010 2:39

Ještě k Vaztaku 10 SC.Dá se objenat přes internet. Cena se pohybuje kol. 1800 Kč za 1 litr.  Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 7.7.2010 23:39

Lenko, na ty vaše molice nebo mšice si kupte raději sáček Mospilanu. Když u něho trochu přeženete dávkování, nic moc se nestane.

Vaztak jako každý pyretroid účinkuje spolehlivě do 23°C, potom jeho účinnost rychle klesá a při teplotách nad 27° prakticky neúčinkuje a pokud mšice už vytvořily velké kolonie, účinek bude tak jako tak diskutabilní. Pokud to přeženete s dávkováním, popálite si konce letorostů. Výhodou Vaztaku od konkurenčních pyretroidů je pouze to, že firma BASF u něho pouze změnila formulaci z EC na SC a zachovala dávkování a tím i účinnost.

Jinak na mšice spolehlivě působí též Reldan, kromě dotykového a požerového účinku působí i jako dýchací jed, protože má výborné fumigační účinky(je to organofosfát).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 13.7.2010 1:42

Pro pana Vinšálka. Vidím, že o chemické ochraně něco víte, tak s Vámi budu jinak diskutovat. Ještě přípravek proti mšicím, který doma používám je Fury 10 EW, který jsme používali v lesnictví na likvidaci dřevokazného hmyzu a proti klikorohu borovému. Střídám oba přípravky Vaztak 10 SC, tak Fury 10 EW kvůli rezistenci. O teplotě na aplikaci insekticidu a jiných pesticidů jsem se pro paní Lenku nezmiňoval, protože postřiky provádím večer, nebo za chladnějšího počasí. Ještě k Vaztaku 10 EC, používali jsme jej od fy Cyanamid.  Vaztak 10 SC máme od fy. Basf, jak jste se zmínil. Aplikace bez respirátoru kvůli toxicitě na EC stejně, jako Fury byla nemožná, ale účinnost jistá. Jako lesní praktikant při lesnické škole si pamatuju, že jsem používal proti klikorohu borovému Cymbush 10 EC, který je u nás zakázaný používat, však už je to opravdu pár let zpátky Na našem revíru pár let používáme graminicidy na retardaci třtiny křovištní a určitých druhů trav.  Je zde kolem jejich aplikaci i po několika letech mnoho nejasností, co se týče množství vody na hektar, doba aplikace, množství přípravku, volba gramicidu, aplikační technika aj. Můžeme spolu na toto téma diskutovat? Reagoval jsem na Váš článek o Roundupu, který jste večer napsal. Díky, s pozdravem   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika