Co je to za slivon?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?) 
16.8.2012 22:05

Tak za mne... jde urcite o polosvestku..to je jasne... cacanska lepotice to neni ta uz je pomalu u nas v Beskydech snezena, takze na jihu Moravy by byl uz stromek davno bez plodu.Jak je to s ostatnima cacankama, tak to nevim.Byl tu typ na Valor... velikost by tomu i odpovidala a list je take velky a leskly, ale pri strari 10 let..bych typnul nejakou cacanku nebo jeho novejsiho krizence s Nemecka.Asi by chtelo udelat detailni foto listu a uvest velikost a hmotnost plodu.A urcite se tady najde nekdo kdo okruh moznych zmensi a nebo dokonce pozna o co jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.8.2012 22:45

Podle mě to spolehlivě poznat nejde. Plody nemají žádný typický a od jiných odrůd odlišný znak, podle kterého by se to dalo přesně určit (jako např. Valjevka). Je to jen hádání. Může to být třeba Č. najbolja. I podle mdlé chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 16.8.2012 23:48

Zkuste si to porovnat s tímto obrázkem. I JOJO by to mohlo být.

Je to z mého sadu na Valašsku.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.8.2012 9:07

Pěkné, názorné a instruktivní!yes
Myslím ale, že velkou roli u velikosti a tvaru plodů slivoní hrají pěstitelské podmínky. U nás plody stejných odrůd jsou méně baňaté a více protáhlé. Třeba Valjevka má výrazně tvar kapky až žárovky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.69 (?), 17.8.2012 9:35

Podle tvaru plodu, listu a doby zrání by to mohla být Wangenheimova. A pokud se plody dost otlačují a jsou šťavnatější tak by mělo jít o ni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 165.46 (?), 17.8.2012 10:34

Já nejsem prosím pěkně žádný odborník, ale spíše nadšenec. Co se týče Wangenheimovy, tak má kulatější plody a habitus koruny je rozložitější, alespoň u starších stromů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.70 (?), 18.8.2012 8:41

Vidím to stejně jako pan Petr, moje Wangenhejmova je také rozložitější a plody jsou spíš kulaté, baňaté. Stáří stromu je sedum let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.8.2012 10:25

Myslím si, že nejde ani o Najbolju, ani o Valor, ani o Stanley, ale o jakou odrůdu se jedná, to nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.15 (?), 17.8.2012 11:31

Tvar listů by mi možná seděl na Wangenheimovu, ale tvar plodů nene - ty na fotce pana Honzy mají jakoby špičku. Wangenheimka je celá kulovitá, spíše menší. Charakter růstu a větve by mě sváděly k tipu pana Vysloužila - Najbolji, ale plod Najbloji je u nás větší (dobře, máte ji obsypanou), ale řekl bych, že bez té špičky a obě půlky plodu bývají výrazně nestejně velké. Tipoval bych nějaký ze starších Topů... Ale s těmi zkušenost nemám. Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.8.2012 11:42

Wangheimovu bych určitě netipoval, i když ji samozřejmě neznám ze všech lokalit. Jednak je bez špičky, jak píše M., dále dužina není tak zlatožlutá, nýbrž zelenožlutá a plody jsou téměř bez ojínění. Aspoň u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika