čačanská lepotica



host - 200.188 (?)
10.6.2008 13:43

Ze by to byla prace pilatky svestkove? Cacanske svestky patri mezi pilatci oblibence.

    Ondra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 62.50 (?), 15.4.2008 20:16, zobrazeno: 26354x

má někdo zkušenost s touto odrůdou s pěstováním na Valašsku?Kdy vstupuje do plodniosti.Za případnou odpověď moc děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.35 (?), 15.4.2008 21:12

Dobrý večer, Č. lepoticu mám mnoho asi 15 let. Stromek do 3 m vysoký. Každoročně má několik kbelíků plodů. Stříkám proti pilatce a obaleči. Zraje od druhé poloviny srpna /nížina/. Plody jsou atraktivní na pohled, ale švestkovou chuť zdaleka nemají, ani nejsou moc sladké. Jsou určitě lepší. Myslím, že je vhodnější do teplejších poloh. Je tolerantní k šarce, to neznamená, že ji nemá, není to tak zřetelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.8 (?), 7.5.2008 11:47

Připojuji se k této zkušenosti. Plody jsou velké pěkné, ale chuť nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.39 (?), 10.6.2008 10:32

ráda bych se zeptala na jugosl. švestce asi naibolii nebo lepotici se vytvořily plody, ale většina jich zežloutla (ve velikosti 0,5 cm) a opadávají, některé, ale ne všechny mají dirku, poradíte, co jsme zanedbali? díky Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.188 (?), 10.6.2008 13:43

Ze by to byla prace pilatky svestkove? Cacanske svestky patri mezi pilatci oblibence.

    Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.232 (?), 11.6.2008 17:00

To samé se děje i na mojí lepotici a to už druhým rokem.Postříkal jsem jí Reldanem proti pilatce i Kuprikolem a není to nic platné.Myslím, že to asi pilatkou nebude.Dal jsem na forum i obrázky -viz cacanska lepotica?-ale zatím mi nikdo neporadil.Dám ji ještě rok a asi ji zlikviduji.Nashle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rokoko - (1) - 227.218 (?), 23.6.2008 23:36

Rád bych se přidal k diskuzi ohledně nemocí. Mám 10 let starou lepotici a většina plodů je každoročně takto postižená (viz foto). Může mi někdo poradit? Děkuji

1
1
2
2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.10 (?), 2.8.2008 13:46

Moje Lepotica začala pořádně rodit až letos, asi po sedmi letech. Před tím ani nekvetla. Letos nadměrné množství plodů, jejich pravidelný opad již od nejmenších plodů poměrně značný, v současné době dozrává, stále denně sbírám se země na povrchu pěkné plody, uvniř často červivost a i zdravý plod u pecky slabě zbarven do růžova. (je to příznak Šárky?). Plody na stromě jsou ještě ne zcela zralé, ještě netrhám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 3.8.2008 16:44

Letos jsem měl první pořádnou úrodu čačanské. Plody byly velké, i zralé držely na stromě až do očesání, celý strom dozrál najednou. Dokud nebyly plody úplně zralé. byly suché, bez cukru, bez chuti... ale pak během několika dnů došlo k velké změně v chuti i šťavnatosti. Včera šly plody do kvasu...

Jistě existují i lepší odrůdy, ale jsem přesvědčen, že většina nespokojených pěstitelů prostě nenechala tuto odrůdu plně dozrát. Moje výhody je i v tom, že vedle čačanské mám o pár dnů ranější pološvestku (bohužel dozrává postupně asi tři týdny), která na sebe stáhla všechny vosy ze zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mona lisa - (13) - 67.218 (?), 20.7.2008 22:55

Mam ju od 1993. Co sa tyka rodivosti, zacala rodit velmi skoro, uz treti rok a hned zarodila vo velkom, a kazdy rok mame obrovske urody. Ani jeden rok nezlyhala.  A to mame mizernu ilovitu podu a nikdy sme ju nehnojili.  Ak ju postriekam proti obalovaci - nema cervive plody (narozdiel od Stanley, ktora ma aj napriek postreku urcite mnozstvo cervivych). Uznavam, ze nechuti ako Bystricka, ale plody su masite, vyborne na kompoty, ja ich rezem iba na polovicu. U nas v zahrade je to najspolahlivejsi strom. A sarku nema, ani na listoch, hoci sme v silne zamorenej oblasti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika