Příspěvky uživatele - mona lisa

Jaké odrůdy jabloní pro 420m n.m, 8.10.2008
Jonathanu sa dari aj vo vyssich polohach. Len je ho uz tazko dostat kupit. V ziadnom pripade tam nedavajte Golden Delicious a z hrusiek Boscovu flasku. Su to "fajnovky".
Tak nevím, jestli mi fakt prodali Idared, 8.10.2008
Vase jablka nebudu Idared - nesedi skliznova zralost ani doba uskladnenia. Idared zbieram az v oktobri (aj literatura uvadza skliznovu zralost v oktobri) a vydrzia mi az do juna.  Ja osobne Idared doporucujem  - najlepsia sorta, aku mame.... celý příspěvek >
Virova Sarka, 19.8.2008
Ostava Vam jedina moznost - kupit odrody, odolne voci sarke. Budu mat sice napadnute listy, ale plody ostanu zdrave a teda na konzum, kompotovanie, palenie alkoholu. Dnes je moznost si vybrat z mozstva odolnych odrod - ja mam dobu skusenost s... celý příspěvek >
Ochrana proti vosám a ptákům, 19.8.2008
Na tych nesmierne drzych vtakov (cierne s dlhym zltym zobakom, u nas sa nazyvaju škorce) pomoze zavesit na stromy nejaky leskly pohybujuci sa material - CD-cka, alebo z alobalu odrezane kusky zavesujem na spagatiky. A pomohlo to nielen na vinici, ale... celý příspěvek >
Virova Sarka, 19.8.2008
Ak sa chcete zbavit sarky vo Vasej zahrade - nestaci, ze vyhodite vsetky napadnute stromy. Problemom je, ze v okruhu 3 kilometre nesmie byt ani jeden sarkovy strom. Inac zase po nasadeni novej slivky chyti sarku. Ale zabezpecit, aby vsetci Vasi... celý příspěvek >
spálené listy hrušně, 19.8.2008
Moze to byt úžeh vplyvom slnka. Vznika to potom, ako sa po dlhotrvajucom zamracenom, alebo dazdivom pocasi nahle otepli a prudko svieti slnko. Niektore hrusky su na to citlive (Konferencia, maslovky). Aj my to mame posledne roky. Ako tomu zabranit...... celý příspěvek >
Hardyho máslovka, 20.7.2008
Mam ju a ma velmi chutne plody. Akurat nevyhodou je, ze rastie vysoko, udajne je to jeden z najvyssich odrod hrusni, ale zivotnost ma vysoku. Takze nestrihat ju co sa tyka vysky. Je tiez nenarocna na opelenie.
kamienkovitost, 20.7.2008
Viete mi niekto poradit, co robit, ked Boscova flaska mava posledne roky kamienkovitost. Neda sa to vobec jest. Som nestastna kedze tato hruska zvykla mavat vybornu chut. Da sa nieco robit, nejaky postrek, hnojivo...? Alebo je to uz natrvalo.
hrušeň Bohemica, 20.7.2008
Viete niekto cim sa opeluje? Staci mi ak mam vedla nej Hardyho a v blizkosti Konferenciu? A ktorym rokom Vam isla do plodnosti? A nemava kamienkovitost?
Jake druhy vybrat?, 20.7.2008
My mame zahradu v tej istej nadmorskej vyske a tiez hnusnu ilovitu zem, malo vody a silne slnecne exponovany pozemok. Co ma nikdy nesklamalo je Cacanska lepoitica - velke plody, kazdorocna naozaj bohata rodivost - bez vynimky, skory nastup... celý příspěvek >
čačanská lepotica, 20.7.2008
Mam ju od 1993. Co sa tyka rodivosti, zacala rodit velmi skoro, uz treti rok a hned zarodila vo velkom, a kazdy rok mame obrovske urody. Ani jeden rok nezlyhala.  A to mame mizernu ilovitu podu a nikdy sme ju nehnojili.  Ak ju postriekam... celý příspěvek >
visne rezistentne voci spale, 20.7.2008
Mozete mi niekto poradit, ktore odrody visne su odolne voci monilii? Ja mam Morelenfeuer, ktora zakazdym nadherne kvitne a potom je to hroza. Vsetky kvety spalene. Trva to uz 5 rokov. Postreky Rovral Flo nepomahaju. Je mozne, ze ak raz chyti silnu... celý příspěvek >
Diva ceresna?, 20.7.2008
Chcem sa poradit, mam 4 roky staru Karesovu. Velmi rychle rastie, uz teraz je obrovska a vyzera zdravo, ma pekny rovny kmen. Tento rok mala 5 malych plodikov, vyzerali ako vtacie ceresne. Je mozne, ze sme kupili "šmejd" a dali nam vtaciu... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika