A co vaše švestky 2020



morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.130 (?)
9.8.2020 11:01

Pekný deň.Dakujem Vám pán Petr za pochvaľu, veľmi si to vážim od takého skvelého pestovateľa ako ste Vy.No na druhej strane možno mám aj šťastie, že sa tým odrodám ktoré mám vysadené darí v mojej polohe 112 mnm,15 km od Nových Zámkov.Na chuť tej Haromy sa už aj ja veľmi teším, ked sa čo i len trocha priblíži chuťovo Hanite, tak už budem s ňou spokojný.V budúcej sezone by my už mali priniesť úrodu odrody Anna späth a Avalon, budem veľmi zvedavý na ich kvalitu.Bohužial o tej marhuľke Iziagat neviem nič napísať, kedže ju nemám, ale podľa toho čo som o nej čítal, by mala byť chuťovo výborná, ale to je zas vec pohľadu, ved aj o slivke Amers všade píšu, že má chuť vynikajúcu, no zatiaľ to veľmi nepotvrdila, v minulej sezone som mal na nej asi 10 plodov, ale výbornú chuť mal len 1 plod, v tejto sezone na Amers asi vyskúšam plody nechať čo najviac dozrieť na strome, možno tak dosiahnu tú vynikajúcu chuť.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.130 (?), 9.8.2020 11:01

Pekný deň.Dakujem Vám pán Petr za pochvaľu, veľmi si to vážim od takého skvelého pestovateľa ako ste Vy.No na druhej strane možno mám aj šťastie, že sa tým odrodám ktoré mám vysadené darí v mojej polohe 112 mnm,15 km od Nových Zámkov.Na chuť tej Haromy sa už aj ja veľmi teším, ked sa čo i len trocha priblíži chuťovo Hanite, tak už budem s ňou spokojný.V budúcej sezone by my už mali priniesť úrodu odrody Anna späth a Avalon, budem veľmi zvedavý na ich kvalitu.Bohužial o tej marhuľke Iziagat neviem nič napísať, kedže ju nemám, ale podľa toho čo som o nej čítal, by mala byť chuťovo výborná, ale to je zas vec pohľadu, ved aj o slivke Amers všade píšu, že má chuť vynikajúcu, no zatiaľ to veľmi nepotvrdila, v minulej sezone som mal na nej asi 10 plodov, ale výbornú chuť mal len 1 plod, v tejto sezone na Amers asi vyskúšam plody nechať čo najviac dozrieť na strome, možno tak dosiahnu tú vynikajúcu chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.131 (?), 3.1.2021 17:01

Dobrý den (Jirko z Poděbrad),

chtěl bych letos zkusit naroubovat nějakou jinou odrůdu na Stanley, např. Čačanskou ranou. Mohl byste postrádat jeden vlk? Jsem taky z Poděbrad.

Luděk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.248 (?), 3.1.2021 17:59

Hezký den, (pro jz77f)

není problém, odeberte sám... ulice U Rybníka... na konci u průhonu 4 stromek vpravo. JzP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.131 (?), 3.1.2021 20:05

Dobrý večer (JzP),

moc děkuji za rychlou odpověď a nabídku. Koukal jsem na Mapy, letecký náhled. Tuším, že ten 4. strom je u pěšiny, která vede podél pole ostře doprava od místa, kde ulice končí. Snad to nepopletu.

Ještě jednou děkuji!

LzP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.131 (?), 10.6.2021 8:32

Ještě jednou díky Jirkovi z Poděbrad. Roub čačanské rané od Vás se ujal a vesele raší! Jedno očko jsem zkusil na jiný mirobalán, to nevyšlo. Asi je lepší očkovat v létě (stále se učím).

jz77f

Čačanská raná
Čačanská raná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.117 (?), 9.8.2020 13:08
U nás je nejvíc "Karlátek"... Durancie a nové odrůdy letos bohužel zmrzly.
Domácí Velkoplodá 9.8.2020
Domácí Velkoplodá 9.8.2020
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.9 (?), 9.8.2020 18:36

Takže zo sortimentu ktorý mám vysadený ja mám akotak zrelý ešte len Topstar. Po minulá roky výborná chuť, ale ten čo som okoštoval dnes tak nič moc, ale ešte na strome zopár dní vydrží, tak uvidím. Čo sa týka množstva, vyzerá to u sliviek tento rok na celkovú spokojnosť Čo sa týka kvality, tá je zatiaľ otázna. čakám až mi dozrejú dalšie odrody /čač.rodná, stanley, Tuleu gras, durandzia, a zakončí to presenta- z tej mám trocha obavy či stihne tento rok vyzrieť/    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 10.8.2020 12:22

Určitě není všem dnům konec, a i když ta Katinka byla propadák, tak ty včera natrhané lepotice se dnes zdají jako každoroční běžný standart. Prozatím asi nejchutnější byla Čačanská raná, bohužel moniliová hniloba byla rychlejší a hlavně je třeba trefit optimální zralost, kdy plody nejsou už kyselé a před tím, než zmoučnatí. Co se týče Haromy, tak se zdá, že plody nejsou sice chuťově až tak podobné Hanitě, ale mají dosti výraznou chuť, což se "počítá". Pán, co píše, že má jen karlátka, čili Domácí švestky, tak má to nejlepší, co existuje. Domácí švestka nebyla překonaná a nejlépe to dělá pan Jiří (FM), který sbírá klony Domácích švestek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 100.100 (?), 11.8.2020 7:22

u nás švestky nádherný, velký a hlavně už sežraný mnou :-) 

švestka
švestka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 11.8.2020 13:10

Takhle z dálky nepoznám, jestli je na té fotce Čačanská lepotica, ale mám tuto odrůdu dlouhodobě v oblibě, i když to není v chuti ani Hanita ani Domácí švestka. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika