Výroba fosforečnanu železitého pro boj se slimáky



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?)
6.6.2014 6:37

Dráty do prkna přistřelíte sponkovačkou, na 9V baterii ale moc parády neuděláte, resp. jen do prvního deště. Zdroj by musel být trochu s vyšší kapacitou. Taková 12V autobaterie (zapojená se žárovkou a pojistkou, popř i solárně dobíjená) bude jistě vhodnější. VJK

EDIT: Opravdu vám slimáci po Ferramolu tak jedou? U mě je na prvním místě salát Roden, pak dloooooouho nic, pak Vanish, ostatní zelenina, pivo a nakonec Ferramol, ten skoro neubývá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 165.33 (?), 28.5.2015 20:30
Slimák není kapr, vím, ale kapří návnady mu chutnají. Ale o to vůbec nejde. Jde o to, do čeho tu účinnou látku přidat aby se vlivem vlhkosti ty návnady rychle nerozpadaly. Aby co nejdelší dobu vydržely celistvé... Jinak by stačilo tu účinnou látku zamíchat do obilného šrotu, otrub, suchého nebo i čerstvého pečiva apod, apod... Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.61 (?), 27.5.2015 12:43

Mám zkušenost, že slimáci jsou jatí po vůni černého bezu. Vyzkoušel jsem, že když ulomenou větev nechám ležet v trávě, druhou noc se na ni vrhnou a ostatního si nevšímají dokud nesežerou všechno listí. Namleté listí do těsta, by mohl být pro slimáky mls a nic to nestojí, jen to zkusit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.237 (?), 28.5.2015 1:13

Tak tohle je podnětná INFO. Jasně, že zkusím, i když už se bohužel - teda bohudík!!! stěhuju jinam, kde nejsou, ale "oni přilezou" - tohle mi řekl před léty jeden vesničan, kterýmu jsem říkal, že při cestě na zábavy nám na okolních silnicích praskají slimáci pod bicyklama - nikdo mu nevěřil, bylo to několik kiláků, a ta jejich rychlost... - druhým rokem jsem je měl na zahradě! Fakt boj, zezačátku sranda, po setmění mě mladá vozila v kárce po zahradě a já chvíli solil-na ně, a chvíli pil rum-super fungovalo to. Jenže když jsem jí pak připravoval k závěrečným zkouškám-zahradnice-, tak jsem se dozvěděl taky něco o zasolení pozemku...- takže se solí NaCl konec! Měl jsem tou dobou pár lilií, co jsem ze srandy koupil na Floře, jenže se mi to nějak vymklo, a dnes jich mám 2.tis., nejlíp rostou tam, kde stály dřív náklaďáky a tekl z nich oil, ty co jsem přejel, jsou snad dnes nejhezčí. Ale jen to vystrčilo růžky z hlíny (každej rok teda vyndavám, suším, uskladňuju, pak mořím - vysazuju, tejdenní nářez...), tak to ty slimáci sežrali, hlavně to srdíčko s květním pupenem. Dělat 2.tis. ochranných obalů z pet lahví je nad moje síly i čas, ale funguje to.  Pro další koukněte k tomu eletrickému ohraníku-bude tam můj přízpěvek.  Zdraví Alfi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 28.5.2015 7:00

Sousední zahradu už druhým rokem nikdo neseká a já mám zkušenost, že ty tisíce slimáků, kteří odtud lezou, zlikvidují vše, co se dá pozřít, počínaje zeleninou, přes květiny a konče obyčejnou bršlicí. Dokonce si pochutnávají i na exkrementech našeho psa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 5.6.2014 20:31

Máte recht. Ano, utáhnout šroubek - korunu padesát, vědět kterej - 800. Prostě je to kapitalismus a tržní hospodářství. Co je to předražený výrobek? Pokud za tu cenu najde kupce, je to v pořádku. Když ne, výrobce skončí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 5.6.2014 21:37

Jen jsem se chtěl zeptat jestli autor nápadu už realizoval svoje granule, z čeho jste je vyrobil a jak jsou účinné? Možná bych nějaký fosforečnan železitý mohl sehnat, tak se jen informuju, jestli má cenu ho shánět. 

Jinak mě jako možná dobrý nápad proti slimákům napadlo udělat vyvýšené záhony např. pomocí prken a nahoře na těch prknech přidělat dva odizolované dráty od sebe cca půl centrimetru a oba dokola kolem celého záhonu a tyto dráty napojit na 9V baterii, myslím, že by to fungovalo spolehlivě, problém je s pracností postavit vyvýšené záhony a jak fyzicky upevnit dráty aby se nemohly zkratovat a zároveň aby tam nebylo místo, kudy by mohly slimejši projít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 6.6.2014 6:37

Dráty do prkna přistřelíte sponkovačkou, na 9V baterii ale moc parády neuděláte, resp. jen do prvního deště. Zdroj by musel být trochu s vyšší kapacitou. Taková 12V autobaterie (zapojená se žárovkou a pojistkou, popř i solárně dobíjená) bude jistě vhodnější. VJK

EDIT: Opravdu vám slimáci po Ferramolu tak jedou? U mě je na prvním místě salát Roden, pak dloooooouho nic, pak Vanish, ostatní zelenina, pivo a nakonec Ferramol, ten skoro neubývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 6.6.2014 15:49

Nejedou, ale díky (asi) němu máme letos po loňském fiasku zase salát - vloni bez Ferramolu padly saláty, kedlubny, kopr, přetahovali jsme se o patizony (tam to byla plichta, sice je nestihli celé sežrat, ale ony zas nestihly zarodit), nechali jen salátovky, rajčata a kopřivy - pak už bylo moc horko a sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.15 (?), 28.5.2015 9:17

To vjk + všichni : Když jsme u tý eletriky, neví někdo, jaké je působení el.proudu (asi negativní) na podzemní části rostlin a pak jejich růst? Já jsem zkoušel na dýlku záhonu - cca 10m tam rvát impulzy asi 80kV, což spolehlivě udělalo "krokové napětí" pro slimáky takové, že zůstali na místě - jako navždy. I ti schovaní kdesi v půdě. Na každém konci "záhonku" jsem měl mělce zakopané anticorrové síťky-pásy, asi 10cm široké, zakopané "na výšku", asi 5cm pod povrchem. Rázový generátor do toho každou minutu šlehnul pulz 80kV, v noci bylo i vidět modré jiskřičky na zemině, hlavně když byla suchá, jenže ten můj šmejd-foťák to nezvládl zaznamenat. Ochránilo to i dva vedle ležící záhony, které již byly mimo přímou trasu proudu. Dost dobrý. Energetická náročnost minimální - vpodstatě "silnější" ohradník na dobytek. Při kontrole zeminy jsem pak našel i spoustu živých "brouků", žížaly se odstěhovaly, ale určitě mi do půdy pustily blahodárné enzymy ze el. šoku, jako když se tady pro Amway začaly před lety pěstovat ve velkém Kanadské déšťovky, a nikdo nevěděl, jak je dostat ze substrátu ven (ono to bylo stejně jedno, protože už 30let prala líp naše průmyslová Alfa za pár kaček). Já pak vymyslel systém "trhacích sít", ale to sem nepatří.  Mě zajímá, jaký má vliv elektrického proudu na cibule, oddénky či kořínky nebo jedlé kořeny-mrkev... rostlin, jestli to někdo zkoumal a jaké je resumé. Nemám čas to zkoušet - studie na pár let... Jestli někdo víte, hoďte to sem, protože pokud jsou výsledky účinku el.proudu na rostliny negativní, tak je ochrana proti slimákům sranda.  Slimákům NEzdar,  Alfi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.32 (?), 6.6.2014 9:34
Ne, nezkoušel jsem to. Byl to jen nápad ke kterému mě inspiroval kolega vyrábějící ve velkém boilies. Vždy jsem používal Feramol, ale zjistil jsem, že jeho cena převyšuje hodnotu mých výpěstků, nehledě k pocitu marnosti a zbytečné práce. Tak už, a taky z důvodu nemoci, pěstuji jen to, co hnusáci nežerou. To je nic. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika