Vyhlazení stromů hryzci



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
26.3.2018 22:55

ďakujem :) som asi 200m od vody a mne zožrali skoro všetko, sused je 50m od vody, pestuje výlučne slivky (odkopky) a jemu to nežerú vôbec. skúsim maliny, egreše a ríbezle. mačky tu majú všetci, viac kusov (okrem mňa, môj pes nie je mentálne kompatibilný s mačkou) a nepomáha to, sú a v mojej záhrade (mačky), aj sa tvária že niečo chytajú, ale hryzce a hraboše sú stále. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 10.5.2017 0:59

Ještě jsem zapoměl, že je potřeba provést silnou redukci koruny. Někdy je úspěchem i to, že v srpnu budete mít rouby, aby jste mohl oočkovat na nějakou záložní podnož. To se týká hlavně odrůd, které nejsou už/ještě ve standardním prodeji.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 26.3.2018 17:19

včera som vytiahol ďalšiu zastrúhanú ceruzku zo zeme, bola to hruška asi na dulovom podpníku z mojej pôvodnej výsadby bez košov. vyzerá to tak, že najdlhšie vydržala hruška na semenáči a slivka na myrobaláne, posledné dva stromy, ktoré som pred pár rokmi nesadil do koša. to len pre porovnanie s ostatnými, že u mňa asi hryzcom najmenej chutia tieto podnože. 

prosím vás, vy čo máte problém s hryzcami, akým spôsobom a či vôbec chránite korene malín, ríbezlí, egrešov a pod., lebo chcem na jar niečo vysadiť a neviem či to má zmysel. ďakujem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 26.3.2018 20:51

Já mám eko jménem čičí, přikrmím jen, když moc křičícheeky. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 26.3.2018 22:25

Moji hryzci žerou v první řadě jabloně - na všech podnožích včetně semenáče. Naučili se brát i hrušně na semenáčích (na kdoulích nepěstuju). Sázím je do koše.
   Slivoně, maliny, angrešt zatím nežrali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 26.3.2018 22:55

ďakujem :) som asi 200m od vody a mne zožrali skoro všetko, sused je 50m od vody, pestuje výlučne slivky (odkopky) a jemu to nežerú vôbec. skúsim maliny, egreše a ríbezle. mačky tu majú všetci, viac kusov (okrem mňa, môj pes nie je mentálne kompatibilný s mačkou) a nepomáha to, sú a v mojej záhrade (mačky), aj sa tvária že niečo chytajú, ale hryzce a hraboše sú stále. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
V. Krnovsko 440m/m - (5) - 114.238 (?), 27.3.2018 10:44

Včera jsem vyrýval a přesazoval 16 slivoní naroubovaných na mirobalánu minulé jaro, přesně polovina měla od hryzců utnutý kýlový kořen tak jen zůstaly slabší kořínky nad ohlodanám pahýlem, musel jsem je pořádně prostříhat ať je poměr větví ke kořenům přijatelnější. Bohužel tyto podnože záměrně umistňuji v nejmokřejším místě zahrady - mají zde intenzivní růst.

Zde je s hryzci marný boj a tak to neřeším a jsem rád že polovina stromků byla v pořádku.Další budu přesazovat postupně, vždy začínám od nevětších průměrů a končím u tenkých špičáků tak mám na 14 dní co dělat. Ty nejtenčí bývají většinou bez újmy ale jsou vyjímky že se mi stromeček naráz vyvrátí a je bez všech kořínků.

Přesazené slivoně na sušších místech zahrady a polností sadím bez košů a zde problémy s hryzci (zatím)nejsou. Do košů dávám jen pár jabloní po zkušenostech kdy se mi vyvraceli desetileté stromky.

Ostružiníky a maliníky jim nechutnají, ale pod borůvkami v rašelině si ty potvory asi dělají domečky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika