Slimáci? Vím jak na ně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 135.71 (?) 
13.7.2009 20:58

S úspěchem používám uříznutou PET lahev se solí, lopatičkou nabírám slimáky a házím do soli. Pak ten humus vyhodím i s PET lahví. Na malém prostranství celkem úspěšně používám granule na slimáky - které účinkují stejně jako sůl. Slimákům granule chutnají, tak se napucnou, zalezou do svých děr a tam se rozloží. Tak ani nedělají binec. Během 1 noci vyhubím granulemi všechny slimáky na zahrádce. Pokud ráno nenajdu žádné granule, dosypu. Pokud ráno zůstávají granule, vím, že už nejsou slimáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 6.16 (?), 10.8.2009 10:22

Zaujala mne zmínka o směsi otrub s metaldehydem(suchý líh).  Není to obsaženo i v populárním PEPO?Z dob dětství si vzpomínám na pevný líh v žlutohnědých krabičkách, byly to obdélníkové placky s dělící ryskou.Coby děcka jsme to čas od času chroupali.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.238 (?), 10.8.2009 11:59

Nee - PEPO je neco jineho, musite pouzit skutecne to co je nazyvano "pevny lih" a je to to co zminujete - bile kosticky s delici ryskou (existuji i kulate varianty). Vzit male kladivko a na nejake plechove misce podrtit. Jakmile mate nadrceno dostatecne mnozstvi, nasypte do sklenice se sirokym hrdlem a pridejte stejne mnozstvi (objemove) ovesnych vlocek. Protrepejte.

Nasypte do mist kde se ty potvory slizke vyskytuji. Lepe ucinkuje (dele) kdyz je sussi pocasi a o vlahu se stara jen vecerni a ranni rosa. Pri desti ty ovesne vlocky odplavou. Ale budete prekvapeni kolik tech uhynulych potvor najdete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 10.8.2009 12:13

To vypadá, že by to nemuselo být až tak jedovaté. Nebo ano? Bojím se použít nějakou chemii, abych si na zahradě nezlikvidovala pomocníky, mám tu ježka i ropuchy. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.238 (?), 10.8.2009 13:45

No tak jestli mate na zahrade jezka, tak radeji pevny lih nepouzivejte. Jezek sam je velice vykonnym slimakozroutem. Ja osobne mam pro nej pripraveny pelisek a lakam jej na psi granule. Zatim se mi letos jeste (v minulych letech ano) nenastehoval, ale pokud se tak stane, s jakymikoliv jinymi navnadami na slimaky koncim. Nebo snad je umistovat do nejakych "kleci" z dratu kterou slimak proleze a jezek ne. Vyse popsana navnada na slimaky pusobi na miste. Tedy minim tim, ze kde se slimak s pevnym lihem potka, tam pojde. Pokud by posel v te "kleci" tak by jej jezek ani nesezral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 10.8.2009 13:57

Opravdu je ježek výkonný slimákožrout?  Na ty vzrostlé exempláře už nejspíš nestačí, a že jich tu je! Tak uvidím příští rok, letos se ježek nastěhoval, až když už byli velcí, třeba si s mladými poradí líp. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.238 (?), 10.8.2009 14:06

Kdysi si mi soused postezoval ze se chce zbavit jezka na jeho zahrade. Pripravil jsem mu pelisek u mne, soused jezka prinesl na lopate. Zalibilo se mu u mne, za par dnu tam byla cela rodinka. A slimaci temer zmizeli. Nasledne se tentyz soused ptal jak to delam ze nemam slimaky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 10.8.2009 14:14

Podobného pána taky znám . Pořád má se zahradou nějaké starosti. Sotva vyházel ropuchy, nastěhovali se mu tam slimáci... Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 70.100 (?), 10.8.2009 13:02

Jestli jste kdy chroupal pevný líh, pak píšete ze záhrobí.

Jinak ten návod s otrubami funguje, vyzkoušel jsem. Účinná látka je stejná jako ve vanishi. Rozdíl je ten, že doma připravené to nemá zbarvení, není to odolné dešti, nemá to repelent proti zvířatům a konzervaci proti plísni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 10.8.2009 13:14

Mejdlíčko a suchý líh-nejoblíbenější pamlsky (a také jediné dostupné ve vesnickém krámku Jednoty) mého dětství.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika