Slimáci



host - 129.114 (?)
19.9.2007 15:06
Já vím. Jestli je ale slimák blbější je diskutabilní, ulita někdy překáží :-) Ad Vaše žiletky, pokud byste vážil pár gramů (jako šnek), klidně byste po nich mohl bez újmy skákat taky . Ten plech funguje tak, že jim přeruší povrch (defakto vytvoříme příkop, i když vzhůru nohama). A jelikož má slimák (i hlemýžď) jen jednu nohu, těžko to "přeskočí" ...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 62.106 (?), 14.11.2012 10:40

Já se jich štítím, u nás je likviduje dcera. Vezme kyblík, gumové rukavice, obuje si gumové holinky a vyrazí do boje na zahradu. Když sesbírá všechny na které přijde, vysype je z kyblíku na beton a nemilosrdně je gumovkama všechny důkladně rozšlape. Nakonec je nahrne nohou na lopatu a hodí do kompostu. Smrt rozšlápnutím je rychlá a navíc se rozdrtí i vajíčka, která může mít některý v sobě. Přeseknutím nebo otrávením se možná vajíčka nezničí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lipoldova.hana - (24) - 232.178 (?), 8.3.2013 9:42

Někde jsem četla, že je dobré zeleninu polít rozmíchaným prdopečem ve vodě..zelenina se da před konzimací omýt a slimáci na ni nejdou..nevíte co je na tom pravdy??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.138 (?), 29.8.2008 5:33

To já jim dělám po tom sběru, parní koupel. Prostě každý podvečer kyblík, rukavice a sbírám a sbírám. Potom zapnu varnou konvici a slimáky zaleju, nechám chvíli odstát a vylévám. Může mi nějaký ochranář něco vysvětlovat, že je to bolí a podobně. U nás to mají docela rychlé. Cukety už mám sklizené, každý rok jsem rozdávala a letos chudáci neměli šanci, asi mají obzvláště chutné listy. Slimáci vylízají až na vrcholky rajčat a spousta je jich oslizlých a vysátých. Dokonce jim chutnají i kozí rohy (podotýkám pálivé) mého muže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.243 (?), 7.6.2011 16:16
Je úplně zbytečné je zalévat v kýblu horkou vodou. Stačí je dávat do uzyvíratelné zavařovačky a sami za sluného dne se rozpustí. Dostal jsem radu měsíc před výsadbou posypat dle návodu po záhonech vápenodusík. Zničí plevel i slimáky. Už to používá 3 roky a ani jeden slimoš. Předtím jich měl plnou zahradu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.74 (?), 13.9.2007 22:29

Několik technických připomínek. Pracové vápno (nehašené) je CaO, hydroxyd se stává  až reakcí s vodou. Hydroxyd vapennaty je slabý- je nutno porovnávat z hlediska pH. Nyní trochu k tématu, Radím vápno použít buď na posypaní okraje zahonu (nikoliv přímo zahon) nebo po sesbírání slimáku do nadoby a posypaním. Pochopitelně na rozdíl od soli pudu neničíme, v rozumné míře ji naopak vylepšíme. Misto vapna lze použít třeba i celerit, nebo jak píšete, popel. Princip je podobný jako u vápna, ale vapno je dostupnější. Platí to, co ale platí pro úplně všechny prostředky: "rozumná míra" Dale platí, že účinnost je jen po nějakou dobu, to platí i o vápnu

J. Movotný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.77 (?), 19.9.2007 13:01
Pro šikovnější kutily žádný problém: Z plechu udělat ohrádku, která je na vrcholu ohnutá a zešikmená a tím pádem slimáci nepřelezou, výška ohrádky nad zemí cca 10 cm, ohnutí  cca 2 cm a je po starostech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 19.9.2007 14:16

S hydroxidem vápenatým máte samozřejmě pravdu, nicméně - jako většina kysličníků aklalických kovů (a kovů alkalických zemin, abych se vyvaroval nepřesnosti) mají zásaditou povahu, která se ovšem může projevit až ve vodném roztoku, kdy zreagují exotermně na hydroxid. Kysličník je tedy ještě zásaditější než vlastní hydroxid, na který reaguje i s vlhkem v půdě nebo ve vzduchu. 
   Stoprocentně souhlasím s tím, že prachové vápno je po všech stránkách lepší než sůl.
   Co se týče plechové ohrádky, nevím. Jako děti v biologickém kroužku jsme dělali pokusy s hlemýždi, kteří na cestě za potravou bez problémů přelezli z hlíny vyčnívající žiletky. Blíže viz Kouzla se zvířaty, vydání 1. edice Oko, 1963.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.114 (?), 19.9.2007 14:44
Žiletku přelezou, ohnutý plech je pro ně nepřekonatelný. Možná ale máte na zahradě slimáky "akrobaty"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 19.9.2007 14:56
To naštěstí nemám. Slimák není hlemýžď, je asi blbější, neumí postavit ulitu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.114 (?), 19.9.2007 15:06
Já vím. Jestli je ale slimák blbější je diskutabilní, ulita někdy překáží :-) Ad Vaše žiletky, pokud byste vážil pár gramů (jako šnek), klidně byste po nich mohl bez újmy skákat taky . Ten plech funguje tak, že jim přeruší povrch (defakto vytvoříme příkop, i když vzhůru nohama). A jelikož má slimák (i hlemýžď) jen jednu nohu, těžko to "přeskočí" ...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika