Slimáci



Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?)
7.8.2014 22:19
Já chodím před osmou večer a všichni jsou ještě schovaní. Kdy na ně chodíte?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 7.8.2014 22:19
Já chodím před osmou večer a všichni jsou ještě schovaní. Kdy na ně chodíte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 219.151 (?), 24.2.2011 6:23

Zkuste nasadit kachny indické běžce, jsou sice trochu plaché, ale slimáky skutečně sežerou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 24.2.2011 8:43

Díky za radu, už jsem o kachnách hodně slyšela, ale chovat je fakticky nechci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 24.3.2011 21:12

V minulém roce byl v lese nalezen parůžek (asi srnčí?) na kterém si hodovalo pět slimáků. Foto ohlodaného parůžku přikládám.

potrava pro slimáky
potrava pro slimáky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 24.3.2011 22:03

Dobrý večer, ano je to srnčí parůžek, ale není ohlodaný od slimáků nýbrž od hlodavců! To, že na něm slimáci byly neznamená, že ho ožraly, to je naprostý nesmysl! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 3.5.2011 21:27

Beze slov. Zdeněk 






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 3.5.2011 22:45

Tak to jsou opravdu parádní fotky. Jsou to prostě akrobati.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.10 (?), 7.6.2011 15:03

Dobrý den, už si nevím rady se slimáky. Letos jich je opravdu zase hodně a i do skleníku se dostanou. Loni mi na ně pomáhal písek, ale letos? na kupě písku, co máme za barákem se klidně plazí, vůbec jim to nevadí. Sbírat se nedá, protože máme vysokou trávu, nad námi pole, vedle nás pole, pod námi pole, a ještě les, takže to je ztráta času je sbírat. Vanish použít nemohu, máme pejska malého a kočky. Co teď? :(Žerou mi nejvíce ředkvičky a hrášek - ten hrášek oželím, ožerou pouze pár spodních lístků, ale ředkvičky mi zlikvidují všechny, už jsou i na jahodách a poprvé jsem viděla i na mrkvi. Už nám dvakrát snědly cukety venku :(Už si vážně nevíme rady a prosím o pomoc, zda máte někdo nějakou užitečnou radu. Četla jsem tady, a tak uvažuji, že bych udělala aspoň na ředkvičky plot z odříznutých PET lahví, ale určitě přes to nepřelezou? Děkuji za odpovědi a za rady. Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.78 (?), 8.6.2011 21:05

Ferramol. Je drahý, ale funguje a měl by být neškodný. Lepší je koupit větší balení, finančně se více vyplatí než malé. Já byla také zoufalá, ale tohle opravdu zázračně funguje.

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.109 (?), 9.6.2011 9:36

Z jedné strany máme brambory, z dalších dvou obilí, ze čtvrté sem-tam posekanou velkou zahradu (vše je sousedů), takže nějaký sběr ze strany ostatních nehrozí. Sbírám každý večer a aplikuju Ferramol-loni jsem zahrádku uchránila. Ovšem po tom, co jsem nasbírala včera... pokud to takhle bude každý den, tak se z toho asi zblázním. Když už jsem byla u toho, tak jsem sundala slimáky i ze sousedova prvního řádku brambor... prostě mi to nedalo, protože to byly opravdu macci. Každopádně sbírat a sbírat a používat Ferramol.

Přeju pevné nervy se slimoušema, Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika