Slimáci



host - 65.144 (?)
7.11.2012 14:37

Taky s nimi obcas mrsknu o stodolu. A kdyz jich je vic, davam je do kyble se slanou vodou, z toho nevylezou, sul resp. slana voda je roztrha. Obsah kyble na kompost nedavam.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                  
host - 72.149 (?), 7.11.2012 14:31

Když necháte na zemi mrtvého plzáka, tak hop do druhého dne sežerou jeho kolegové.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 18.6.2013 15:19

...alebo tych mrtvych v noci najdu bystrusky. A ked pouzijete na slimakov nejaku hnusnu chemiu, najdete skapatych aj slimakov, aj tychto chrobakov. Ak prestanete chemiu davat, budete mat podstatne viac plzakov ako predtym... odstavili ste hlavneho predatora plzakov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.144 (?), 7.11.2012 14:37

Taky s nimi obcas mrsknu o stodolu. A kdyz jich je vic, davam je do kyble se slanou vodou, z toho nevylezou, sul resp. slana voda je roztrha. Obsah kyble na kompost nedavam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 18.6.2013 14:35

Přeseknu je motyčkou a nechám na místě. Do druhého dne zmizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.100 (?), 8.8.2014 19:38

Pokud jich moc není, tak to pomáhá, ale letos po těch lijácích bylo jich tolik, že jsem použila SLIMAX, je to obohacené o hořké látky a o repelent, který odpuzuje psy... Naše fena se mu opravdu vyhýbala, funguje to stejně jako Vanish..

Až budu v důchodu, nebudu chemii používat, zatím to bez ní bohužel nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 3.5.2015 16:16

myslite, ze je mozne, ze slimaci neprelezou takovy ten zahnuty okraj kelimku od jogurtu?

Slimaci mi zacali stejne jako loni ustrihavat klicici okurky v parenisti tak ciste, ze se zda, ze vubec nevzchazeji. A to pres pomerne hojne nacukrovany Ferramol. Mimochodem Ferramol v parenisti plesnivi. 

(je to teda mistni, nekteremu slimakovi asi proste ferramol nechutna, nebo jsem cukrovala nerovnomerne, nevim)

k veci, dala jsem tam v kelimkach cukety, napul jsem je zakopala do zeme, abych se s tim nemusela zalevat a aby mi to neprekazelo doma, nemam skoro zadne parapety. A v kelimkach az na vyjimky vsechno v pohode.

Tak jsem dosela hnizdecka nakladacek, kde bych uz cekala klicni rostlinky a nejsou, okolo seminek jsem udelala "ohradku" z hormi poloviny kelimku od jogurtu, poreferuji.

jdou slimaci po klicicich fazolich?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.142 (?), 16.5.2015 0:59

Zkoušel někdo měděnou pásku prosím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 16.5.2015 8:23

Střihají je stejně, jako ty okurky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 18.5.2015 14:58

Tak ohradky asi prevazne funguji, ikdyz jsem nic nenechala nahode a ferramol pravidelne doplnuji. Fakt to behem par dnu zplesnivi. Fazole obsypane, drzi se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.13 (?), 18.5.2015 17:22

Ze zbytků měděného plechu jsem udělal trubky asi 10 cm vysoké a také 1O cm v průměru, trochu je zatlačil do země a dal do nich sazenice rajčat. zdá se, že to funguje, zatím žádné ztráty. Dobře by to šlo udělat z měděné okapové roury o prům. 100 mm.  Pro jistotu jsem ještě dovnitř nasypal trochu Ferramolu, kdyby se nějaký mrňous podhrabal.  Myslím si, že ta měď není na škodu i v ochraně proti plísni - uvidíme v závěru léta. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika