Slimáci



host - 39.95 (?)
28.1.2011 16:52

Vanish jsou také jedovaté modré granule - pochoutka pro španělské plzáky.

Vanish
Vanish
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 98.74 (?), 20.5.2009 20:47

S Ferramolem stejně špatné zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.153 (?), 26.6.2015 17:45

Včera jsem se sem podíval, co se limáky, konkrétně s plzákem španělským, kterýžto se zaměřuje na kulturní rostliny, v našem případě okurky, papriky, cukety a rajčata(!!)...

Dnes jsem nafotil výsledek po použití Slimaxu... dál není třeba komentáře, ani popisu

Plži po granulích
Plži po granulích
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 98.74 (?), 20.5.2009 20:39

Co je to ten Vanish??   dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.224 (?), 19.6.2010 10:19

prášek na praní-tekutý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.95 (?), 28.1.2011 16:52

Vanish jsou také jedovaté modré granule - pochoutka pro španělské plzáky.

Vanish
Vanish
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.201 (?), 29.1.2011 0:24

Vanisch nepoužívat prosím!!! Sice zničí slimáky ale zabijete tím i ostatní zvířata která přirozenou cestou ničí slimáky.nehledě na to že zahubíte i svá zvířata..umíraj pak v hrozných křečích (rozežírá jim to bnitřnosti za živa!!!) nejůčinější na slimáky jsou ježci a hlístice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.121 (?), 1.6.2014 1:22

Když to tady tak čtu, myslím, že nejlepší bude překážka. Zakládám novou zahradu. Zatím máme na dvoře planinu a podél plotu keře. Stejně jsou tady. Lezou každou noc v dost hojném počtu. Vedlejší pozemky jsou neudržované zarostlé a plné kamení. Takže ideální stanoviště pro slimáky. Pročítala jsem různá fóra týden a dospěla jsem k následujícímu rozhodnutí. Musím začít oddělením zahrady od okolních zamořených pozemků. Napdalo mi vykopat kolem plotu příkop tak na 2 lopaty široký. Do tohoto příkopu dát folii a okraje zaházet zeminou s výkopu pro zatížení. Do tohot příkopu bych vložila skelnou vatu a navrh sůl. Zítra chci pár slimáků položit na zkoušku na skelnou vatu a pozorovat, jak si poradí. Také mi jako alternativa napadlo koupit jeté lino. Nařezat ho na 40 cm široké pásy a ty položit podél plotu. Na toto lino nalepit smirkový papír voděodolný zrnitost 40 (nejhrubší). Na zahradu budu sipat Ferromol a samozřejmě pravidelně sbírat. Co na to říkáte? Myslíte, že by to mohlo pomoci? Díky za nápady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 1.6.2014 9:25

Nemyslím si, že by se zábrany daly dlouhodobě udržovat funkční. A myslím, že jsou i zbytečné. Stejnou službu vám udělá i pás granulí podél pozemku. Po co nejdůslednější likvidaci slimáků na ploše zahrady (trvá to tak 3 roky kvůli možnému opožděnému líhnutí vajíček) stačí pak jen udžovat tento kontrolní pás. Mám vypozorováno, že nejkritičtější místa po obvodu zahrady jsou v místech, kde mají sousedi za plotem kompost. Granule nesypu do trávy, ale na zamulčované plochy po obvodu zajrady (kůra, posekaná tráva - dávám ji pod thůje a slimáky obzvláště přitahuje). Z taktického hlediska je vhodnější na tento pás používat granule typu Vanisch, které umožňují identifikaci nástupu slimáků (neslyšel jsem o žádném věrohodně doloženém případu otravy domácího zvířete nebo ježka). Pak je možné posílit pás sypáním Ferromolu. Na obvod plochy cca 1600 m2 obvykle vystačím s jedním balením Vanische na rok, 500 g Ferromolu ppoužívám již několikátý rok.

Letos byla situace trochu náročnější, za posledních 14 dní jsem spotřeboval o 1 balení Vanische navíc, ale slimáci nepronikli. Uvnitř zahrady jsem musel zasáhnout jen proti přemnoženým malým pruhovaným budkařům, kteří mě dělali díry do Bohyšek a ožírali magnolie. Prvně jsem zaznamenal obrovské černé slimáky - 3 ks (délka snad 15 až 20 cm a průměr několik centimetrů). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.95 (?), 1.6.2014 11:46

Ta sůl se vám při dešti rozpustí a dostane do země. Šmirgl určitě přelezou, sice opatrně, ale přelezou. U nás za osadou TS opravovaly cestu, povrch posypali jemnou drtí o průměru tak 3-5mm, slimoušům se to moc nelíbí, hodně slizí, protože se jim to nalepuje a zatím tam zdolali max vzdálenost tak 30cm od okraje, ale až se to zanese prachem, tak to také fungovat nebude.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 20.239 (?), 13.7.2021 14:15

Na gumový pás dát lepidlo chemoprén a posypat křemičitým pískem. Pak část pásu zakopat a nechat nad trávou křemičitý písek. Pořežou se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika